Reklama
aplikuj.pl

Amerykańskie sieci energetyczne zagrożone. FBI wkroczyło do akcji

Ogromne terytorium to również ogromna odpowiedzialność, co najwyraźniej tyczy się nawet podstawowej infrastruktury, na zniszczeniu której komuś może zależeć. Przekonali się o tym Amerykanie, którzy z roku na rok mają coraz większy problem ze swoimi sieciami energetycznymi.

Komuś zależy coraz bardziej na tym, aby niszczyć amerykańskie sieci energetyczne

Ludzkość uzależniła się od energii elektrycznej, bez której każdy etap dnia stałby się istnym koszmarem. Nic więc dziwnego, że w lutym 2021 roku trzech pojmanych przestępców przyznało się, że atakowali sieć energetyczną w USA po to, aby doprowadzić do niepokojów społecznych i ekonomicznych. Innymi słowy, chcieli siać zniszczenie dla samego siania zniszczenia wbrew wszelkiemu rozsądkowi.

Czytaj też: Google ostrzeże przed dzwoniącymi spamerami

Trudno się więc dziwić, że monitorowanie takich incydentów rozpoczęto już w 2011 roku. Na przestrzeni dekad stały się bowiem ogromnym problemem, który ciągle narasta, co potwierdza fakt, że w ciągu ośmiu miesięcy 2022 roku miało miejsce 108 udokumentowanych zniszczeń infrastruktury energetycznej, do których doprowadzili ludzie w ramach licznych aktów wandalizmu. Części z nich przygląda się już FBI.