Reklama
aplikuj.pl

Najnowsze gąsienicowe pojazdy Armii USA dostaną nowe osłony, czyli AMPV z OCWS

Najnowsze gąsienicowe pojazdy Armii USA, AMPV z OCWS

Żołnierze Armii Stanów Zjednoczonych będą mieli szanse ocenić i sprawdzić w praktyce nowy system wieżyczki pancernej dla Wielozadaniowego Pojazdu Opancerzonego w ramach priorytetowego programu modernizacji pojazdów bojowych następnej generacji. Mowa o wyposażeniu AMPV, czyli najnowszych gąsienicowych pojazdach Armii USA w system OCWS.

AMPV z OCWS, czyli najnowosze pojazdy z systemem ochronnym dla dowódcy

Na ten moment AMPV z OCWS przeszedł testy niezawodności, dostępności i wykazał swoją łatwość konserwacji w Yuma Proving Ground w Arizonie. Zaliczył też testy z ostrzałem na żywo w Aberdeen Proving Ground w Marylan, dlatego obecnie trwają dalsze testy operacyjne AMPV z żołnierzami. Taki proces implementacji OCWS na pojazdy AMPV nie jest przypadkiem, bo w rzeczywistości to nowa, kompleksowa stacja broni dla dowódcy, która jest kompatybilna z każdym wariantem AMPV powstającego obecnie w niskoseryjnej produkcji.

Czytaj też: Chiny dostarczyły Serbii przeciwlotnicze pociski FK-3

System OCWS jest odpowiedzią na ciągłą potrzebę rozwijania zaawansowanej ochrony pancerza dla żołnierzy, dlatego w rzeczywistości jest częścią szeroko zakrojonych działań modernizacyjnych w armii amerykańskiej. Ten zaawansowany zestaw ochronny składa się z nowego stopu pancerza i tytanowej konstrukcji włazu, chroniąc dowódcę. Dlatego też OCWS obejmuje kombinację nieprzezroczystego i przezroczystego opancerzenia, które jest specjalnie skonfigurowane, aby zapewnić zaawansowaną ochronę i świadomość sytuacyjną dowódcy.

Obecnie Centrum Uzbrojenia ściśle współpracuje z Wojskowym Laboratorium Badawczym DEVCOM, aby zapewnić możliwie najniższą wagę, przystępną cenę i łatwą dostępność materiałów pancerza o wysokich parametrach.