Reklama
aplikuj.pl

Trochę informacji o funkcjach, jakie przyniesie Android 12

Nowe logo

Trwają intensywne prace nad systemem Android 12, tymczasem możemy się przyjrzeć, jakie nowości nam przyniesie.

Co nowego w systemie Android 12?

Nadchodząca wersja Androida przyniesie usprawnienia niektórych funkcji, a także zupełne nowości, które z pewnością fani zielonego robota przyjmą z otwartymi ramionami. Najnowsze informacje znalezione przez xda-developers rzucają światło na to, czego powinniśmy się spodziewać w Androidzie 12.

Asystenta Google będziemy mogli wywołać za pomocą dłuższego przytrzymania włącznika albo przycisku blokady, zależnie od modelu telefonu. Zaś posiadacze Pixel 5 będą mogli zrobić to dwukrotnie „klikając” w tył obudowy swojego telefonu. To bardzo przydatna nowość.

Czytaj też: Spotify Car Thing – wygodny dostęp do muzyki nawet w starszych samochodach

Posiadacze tabletów dostaną lepiej ułożony pulpit, który zostanie dostosowany w zależności od wielkości ekranu, a przy większych modelach będzie można mieć na jednej stronie to, co wcześniej było rozmieszczone na dwóch, zaś przypięte ikony powędrują na dół ekranu.

W końcu będzie można wykonać zrzut ekranu całej strony albo aplikacji, bez konieczności robienia kilku screenów by pokazać całość. Będzie to opcja samej „dwunastki” niezależna od nakładek.

Czytaj też: Czy ustawione przez nas hasło jest bezpieczne? Microsoft Edge to sprawdzi

Będzie można również bardziej przyciemnić ekran, co może być wygodne zwłaszcza w nocy. Android 12 doda także w menu szybkich ustawień nowe kafelki, które w łatwy sposób pozwolą dostać się do dodanych w Google Pay kart płatniczych, a także do opcji pozwalających na sterowanie smart home. Nie zabraknie też mniejszych zmian, takich jak nowe emoji, nowe opcje w zakresie Wi-Fi i nowego designu.