Spotify Car Thing – wygodny dostęp do muzyki nawet w starszych samochodach

Spotify Car Thing - wygodny dostęp do muzyki nawet w starszych samochodach

Spotify Car Thing to autorskie urządzenie Spotify, dzięki któremu łatwo i wygodnie będzie można odtwarzać muzykę w samochodzie

Czym dokładnie jest Spotify Car Thing?

Chyba większość kierowców lubi słuchać muzyki podczas jazdy, zwłaszcza korzystając z rożnych muzycznych serwisów. Do wyboru jest kilka opcji wygodnego odtwarzania, można to robić za pośrednictwem Android Auto lub Apple CarPlay. Co jednak w sytuacji, gdy mamy starszy samochód nieobsługujący tego typu rzeczy? Pozostaje nam np. smartfon, choć jego obsługa podczas jazdy może być niebezpieczna.

Czytaj też: Problemy z wyświetlaczem w Redmi Note 10 Pro. Co na to Xiaomi?

Spotify postanowiło rozwiązać ten problem oferując kierowcom urządzenie Spotify Car Thing, które z wyglądu może przypominać nawigację. Kilkucalowy wyświetlacz można wygodnie przymocować w samochodzie, a do sterowania nim nie potrzeba nawet używać rąk, bo Szwedzi zainstalowali w nim asystenta głosowego reagującego na komendę „Hey, Spotify”. jest to oczywiście rozwiązanie dedykowane pod serwis Spotify, więc nie ma na nim możliwości słuchania muzyki z innych miejsc.

Co istotne Spotify Car Thing wyposażono w spore pokrętło do sterowania i cztery programowalne przyciski, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy, bo nie musimy nic klikać na samym ekranie i odrywać wzroku od jezdni. I tak naprawdę, to wszystko, bo zbyt wielu funkcji na urządzeniu nie znajdziemy.

Czytaj też: Hulajnogi marki Bird trafiły do sprzedaży w Polsce

Spotify Car Thing zasilamy za pomocą USB lub gniazda zapalniczki. jest kompatybilne ze smartfonami z Androidem i iOS, a telefon wymagany jest jako hotspot. Z radiem samochodowym łączymy go przez Bluetooth lub przez AUX.

A jak wygląda cena i dostępność?

W tym temacie jest trochę… dziwnie. Spotify kieruje urządzenie wyłącznie na rynek amerykański i to za darmo, choć nie dla wszystkich. By móc je otrzymać trzeba dostać specjalne zaproszenie i posiadać Spotify Premium. Wówczas płaci się jedynie za wysyłkę. Normalna cena wynosi 80$. Na razie nie ma informacji o dostępności w innych krajach.