Reklama
aplikuj.pl

Android 12 zmieni tło w widżecie rozmowy na podstawie wiadomości

material you, Android 12 zmieni tło w widżecie rozmowy na podstawie wiadomości

Druga wersja bety Androida 12 jest już możliwa do testowania, więc na bieżąco dostajemy informacje o odkrywanych przez użytkowników nowościach. Jedna z nich zauważono w widżecie Rozmowy.

Widżet Rozmowy w systemie Android 12 dostosuje tło do naszych rozmów

W drugiej rundzie testów beta nowego systemu Google, użytkownicy dostali o wiele więcej funkcji, niż za pierwszym razem. W ostatnich dniach wciąż słyszymy o nowych odkryciach, takich jak zmieniające się kolory tła aplikacji w zależności od ustawionej tapety. Jedną z długo wyczekiwanych nowości jest jednak widżet Rozmowy, który wyświetla na ekranie nie tylko treść ostatniej wiadomości, ale również zdjęcie profilowe kontaktu oraz jego imię i nazwisko. Okazuje się jednak, że w widżecie kryje się coś jeszcze.

Czytaj też: Realme X9 Pro – możliwe, że poznaliśmy pełną specyfikację tego modelu

Serwis XDA pokazał kilka screenów przedstawiających zmiany, jakie zachodzą w widżecie w zależności od otrzymywanych wiadomości. Tło dostosowuje się bowiem do treści, np. jeśli umieścimy w nim kilka wykrzykników lub znaków zapytania – pokażą się one w tle wiadomości. Podobnie jest w przypadku kilkukrotnie użytych emoji.

Zobaczcie sami:

Czytaj też: Poznaliśmy pierwsze szczegóły specyfikacji składanego Oppo Find Fold

Coś takiego nie jest może żadną rewolucją, jednak z pewnością pomoże w utrzymaniu naszej uwagi. Jeśli ktoś będzie pilnie potrzebował jakieś odpowiedzi i użyje kilku znaków zapytania to nawet bez czytania widżet poinformuje nas o charakterze wiadomości. Podobnie w przypadku emoji, wykrzykników czy mieszanki wykrzyknika ze znakiem zapytania.