Współpraca Google i Microsoftu wpłynie na Sklep Play

Współpraca Google i Microsoftu wpłynie na Sklep Play

Wygląda na to, że wsparcie Microsoftu dla Androida wykracza poza natywne aplikacje i urządzenia, takie jak Surface Duo. Według serwisu Thurrot, Microsoft i Google współpracują razem w myśl o jeszcze bardziej dopieszczonym sklepie Play.

Ta współpraca została nawiązana tylko po to, aby pomóc w dostarczaniu zarówno większej liczby, jak i lepszych progresywnych aplikacji internetowych na urządzenia z Androidem za pośrednictwem Sklepu Play. Aplikacje zbudowane za pomocą narzędzia PWABuilder firmy Microsoft będą wykorzystywać narzędzia i biblioteki Bubblewrap Google, aby czerpać garściami z nowych funkcji.

O jakich mowa? Przede wszystkim o zupełnie nowym standardzie skrótów internetowych, powiadomień push i dostosowań wizualnych. Mówiąc prościej, aplikacje internetowe staną się po prostu ogólnie lepsze, a te zmiany nie powinny wymagać zwiększonego wysiłku.

Czytaj też: Co powiecie na oficjalne wyścigi elektrycznych hulajnóg?

Jednak prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim zobaczymy aplikacje korzystające z nowych funkcji. Z czasem z pewnością doprowadzi to jednak do zwiększenia liczby udoskonalonych aplikacji na telefony z Androidem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News