WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Anno 1800 wkrótce zniknie ze Steam na rzecz Epic Games Store

Tego typu newsy będziemy czytać jeszcze przez długi czas, ale taka decyzja Ubisoftu nie powinna nas specjalnie dziwić, zważywszy na to, że producent wszedł w naprawdę ścisłą współpracę z Epic Games. Tym razem oficjalnie możemy ogłosić, że Anno 1800 zniknie ze Steam na rzecz Epic Games Store.

Szef firmy musiał przyłożyć do tego rękę, ponieważ w wywiadach sprzed kilku dni wspominał, że nie chce postąpić już nigdy tak, jak to było z Metro 2033. Ta gra wyparowała ze Steam z dnia na dzień, ale przejście Anno 1800 z premierą 16 kwietnia bieżącego roku nie będzie aż tak radykalne. Firmy dogadały się, że choć najnowsza gra Ubisoftu będzie tytułem na wyłączność na Epic Games Store (i na Uplayu…), to każdy chętny może kupić ją w przedsprzedaży na Steam do dnia premiery. Później gra wyparuje ze sklepu i to prawdopodobnie na zawsze.

Na stronie w sklepie możemy przeczytać, że Ubisoft zobowiązał się do regularnego aktualizowania produkcji na Steam, a także sprzedawania wszystkim właścicielom przyszłych DLC. Fani trybu wieloosobowego również mogą spać spokojnie, ponieważ wersje pomiędzy platformami będą umożliwiały wspólną zabawę. Jak podoba się Wam taki rozwój wypadków?

Czytaj też: Możecie już zagrać w The Elder Scrolls: Blades na Androidzie

Źródło: PCGamer