Reklama
aplikuj.pl

Antygórnicza blokada NVIDIA zniesiona. Na RTX 3000 LHR można już kopać bez utraty wydajności

Antygórnicza blokada NVIDIA, Na RTX 3000 LHR

Powiedzieć, że kryptowalutowe szaleństwo skończyło się w kwestii dostępności kart graficznych od początku 2022 roku to jakby nie powiedzieć nic. Firma NiceHash nieco się więc spóźniła z aktualizacją swojego programu QuickMiner, pozwalającą kopać bez utraty wydajności na RTX 3000 LHR. Oficjalnie więc antygórnicza blokada NVIDIA została właśnie zniesiona.

Właściciele RTX 3000 LHR mogą otrzymać kopa do wydajności… kopania. QuickMiner zapomina, czym jest antygórnicza blokada NVIDIA

Program QuickMiner jest pierwszym programem, który całkowicie odblokowuje kryptograficzne możliwości modeli RTX 3000 LHR, czyli tych z pierwotnym ograniczeniem wydajności kopania do 50%. Wcześniej aktualizacje tego oprogramowania na bazie algorytmu Daggerhashimotto pozwalało na odblokowanie najpierw 70, a następnie 80% wydajności procesorów graficznych LHR.

Czytaj też: Test Steelseries Aerox 5. Sprawdzamy lekką myszkę z dodatkowymi przyciskami dla graczy

Teraz jednak kopanie stało się całkowicie nieopłacalne, patrząc na to, że odblokowany RTX 3080 zapewnia jakieś 3-3,5 dolara dziennie, co przekłada się na prawie 300 dni ciągłego kopania, aby zapewnić sobie zwrot kosztów poniesionych za kartę… i to bez dodawania kosztów energii. Zabawa w „kopanie od zera” w obecnym momencie nie ma wiele sensu, ale i tak wszystko zależy od tego, jak potoczy się historia i cena poszczególnych kryptowalut.