WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Antykomórkowy aktywista pisze interpelacje dla posłanki Koalicji Polskiej

To może być jedna z najbardziej absurdalnych rzeczy jakie dzisiaj przeczytacie. Antykomórkowy aktywista oskarżony o znieważenie funkcjonariusza publicznego pisze interpelację poselską, którą do sejmu przekazuje posłanka Koalicji Polskiej. Wygląda na to, że komórkosceptycy mają nowego sojusznika w Sejmie.

Komórkosceptycy piszą posłom interpelacje

Jakiś czas temu na facebookowym profilu prezesa walczącego z rozwojem sieci komórkowych stowarzyszenia Prawo do życia, przeciwko któremu aktualnie toczy się postępowanie w prokuraturze rejonowej, pojawił się zaskakujący apel. Dotyczył interpelacji poselskiej, która za pośrednictwem tajemniczego posła miała trafić do Sejmu.

Ciekawie działo się też w sekcji komentarzy:

Sytuacja nieco absurdalna, ale bardzo interesowało mnie kto złoży ową interpelację w Sejmie. Dzisiaj sprawa jest już jasna.

Posłanka Koalicji Polskiej nowym sprzymierzeńcem komórkosceptyków

Oczywistym tropem wydawał się poseł Jarosław Sachajko. Do tej pory największy zwolennik komórkosceptyków w Sejmie. Z kolei poseł Braun zdecydowanie odpadał, bo ostatnio poświęca swój czas na protesty w intencji odwołania pandemii Koronawirusa.

Na odpowiedź musieliśmy trochę poczekać i wszystko jest już jasne. Głosem środowisk antykomórkowych przemówiła posłanka Urszula Nowogórska, startująca do sejmu z listy PSL, a obecnie należąca do koła Klub Parlamentarny Koalicja Polska – Polskie Stronnictwo Ludowe – Kukiz15. Czyli niedaleko posła Sachajko oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza, który w trakcie kampanii prezydenckiej pokazał, że jemu też nie jest po drodze z siecią 5G.

Interpelacja została skierowana do ministrów – zdrowia, środowiska oraz cyfryzacji. A jej treść wygląda następująco:

Szanowny Panie Ministrze, do mojego biura zgłosili się zaniepokojeni mieszkańcy Kasinki Małej, którzy zgłaszają sprzeciw wobec wykonania przyłączenia do sieci dystrybucyjnej, stacji bazowej telefonii komórkowej PLAY w Kasince Małej. Mieszkańcy obawiają się o swoje zdrowie. Boją się oddziaływania pola elektromagnetycznego (PEM), które składa się z powiązanych ze sobą pól – elektrycznego i magnetycznego. W związku z ww. kwestią zwracam się do Pana Ministra z uprzejmą prośbą o zajęcie stanowiska i udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:

 1. Jaka jest opinia ministerstwa na temat ww. kwestii?
 2. Czy ekspozycja na pola elektromagnetyczne pochodzące od technologii bezprzewodowych na poziomie 61 V/m jest bezpieczna dla środowiska?
 3. Czy działanie technologii bezprzewodowej na poziomie 61 V/m jest bezpieczne dla kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych, które mają wiele chorób współistniejących?
 4. Którzy specjaliści i z jakich dziedzin medycyny konsultowali projekt rozporządzenia ministra zdrowia dotyczący dopuszczalnych pól elektromagnetycznych w środowisku?
 5. Czy dokonana została analizy publikacji naukowych dotyczących oddziaływania pól elektromagnetycznych na środowisko?
 6. Jakie wartości ekspozycji ludności na pola elektromagnetyczne pochodzące od technologii bezprzewodowych były brane pod uwagę w badaniach?
 7. Kto odnosił się do uwag zgłoszonych w konsultacji w tym do stanowiska Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Państwowego Instytutu Medycyny w Łodzi?
 8. Na podstawie jakich badań została wykluczona możliwość biologicznego oddziaływania pola elektromagnetycznego podczas procedowania projektu w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych?
 9. Czy pola elektromagnetyczne (PEM) będą miały wpływ na działalność urządzeń, w tym sprzętu medycznego?
 10. Za pomocą jakich badań stwierdzono, że wszystkie urządzenia będą działały bez zakłóceń w polu elektromagnetycznym 61 V/m?
 11. Uprzejmie proszę o udostępnienie wyników badań prowadzonych w polu elektromagnetycznym 61 V/m.

Wiele z tych pytań, w takiej lub podobnej treści, wielokrotnie padało już w interpelacjach i pytaniach wysyłanych do ministerstw i stanowisko niezmiennie jest takie same – nie ma obecnie naukowych dowodów na szkodliwy wpływ sieci komórkowych na organizm człowieka. Raczej nic w tej kwestii nie zmieniło się w ostatnich miesiącach, ale kto wie, może odpowiedzi na interpelacje czymś nas tym razem zaskoczą.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News