Reklama

Cztery dyski SSD w jednym i to na PCIe 4.0 od Gigabyte

AORUS Gen4 AIC SSD Gigabyte

AORUS Gen4 AIC SSD, to nowe rozwiązanie od Gigabyte dla tych, którym brakuje miejsca i wydajności. Łączy w sobie bowiem aż cztery dyski SSD o pojemności 500 GB każdy, wykorzystując jeden slot PCIe.

To rozwiązanie wykorzystuje do działania standard PCIe 4.0 za sprawą obecnego w każdym z dysków najnowszego kontrolera PHISON PS5016-E16 i kości pamięci 3D TLC NAND. Teraz uwaga, ten zespół czterech dysków wpinanych prosto do slotu PCIe, zapewnia sekwencyjną prędkość odczytu rzędu 15000 MB/s i sekwencyjną prędkość zapisu na poziomie 9500 MB/s.

Taka wydajność przewyższa praktycznie dwukrotnie to, co do zaoferowania mają pojedyncze dyski tej klasy. Nic więc dziwnego, że cztery nośniki ukryte pod osłoną mogą cieszyć się systemem chłodzenia bazującym na wentylatorze z dwoma łożyskami kulkowymi, ale też termopadom oraz radiatorze Pure o łącznej długości żeberek rzędu aż 550 cm.

Czytaj też: W pozbyciu się Huaweia z Polski ktoś ma cel. Skutki mogą nas zaboleć

Taka konstrukcja chłodzenia pozwala na osiągnięcie temperatury roboczej nawet o 30 stopni niższej niż przy zastosowaniu pojedynczego miedzianego radiatora.

Całość w Gigabyte AORUS Gen4 AIC SSD uzupełnia protokół NVMe 1.3, korekcja błędów LDPC oraz technologia over-provision, która nie tylko poprawia niezawodność, ale także trwałość dysków SSD.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News