Nie możesz znaleźć Paczkomatu? Aplikacja InPost Ci w tym pomoże

Paczkomat, oszustwa na paczkomat, paczkomat, paczkomaty, świeta paczkomat, problemy paczkomat, wysyłka paczkomat, brak paczki paczkomat, inpost

Aplikacja InPost dostanie bardzo ciekawą funkcjonalność, dzięki której nie będziemy musieli męczyć się z szukaniem właściwego Paczkomatu.

Gdzie jest właściwy Paczkomat? Aplikacja InPost go wskaże

Paczkomatów przybywa jak grzybów po deszczu. Czasem bywa tak, że zamawiamy przesyłkę do jednego z nich, ale gdy jest on przepełniony nasza paczka może zostać skierowana do innego punktu. Może on też znajdować się niedaleko, ale akurat tej okolicy nie znamy. Bywa też tak, że w bliskiej odległości stoją dwa takie urządzenia i jak tu odgadnąć, który jest tym właściwym? Szczerze się przyznam, że kilka razy zdarzyła mi się taka sytuacja, zwłaszcza, gdy zamówiłam paczkę będąc na jakimś wyjeździe. Mozolne szukanie Paczkomatu nie jest fajne.

Czytaj też: Kolejne smartfony 5G od OPPO wkraczają na polski rynek

W Twojej najbliższej okolicy jest kilka Paczkomatów tuż obok siebie?  Właśnie wprowadziliśmy udogodnienia, dzięki którym korzystanie z Paczkomatów będzie jeszcze wygodniejsze i łatwiejsze. Teraz w aplikacji InPost Mobile (i nie tylko!) znajdziesz dodatkowe informacje, dzięki którym trafisz do swojego Paczkomatu znacznie szybciej!

Rozszerzamy naszą sieć, bo chcemy, by każdy – zarówno mieszkaniec wsi, jak i miasta – miał w okolicy swój ulubiony Paczkomat. W związku z tym, że jest nas coraz więcej i więcej, może się zdarzyć, że blisko siebie staną 2 lub 3 Paczkomaty. Wprowadziliśmy więc usprawnienia, dzięki którym odbieranie paczek z Paczkomatu będzie jeszcze przyjemniejsze.

Jak to działa? Jeśli jako miejsce dostawy wybierzesz Paczkomat, w pobliżu którego znajduje się inny Paczkomat, natychmiast to dostrzeżemy i damy Ci znać. Korzystasz ​​​​​​z aplikacji? Bardzo dobrze! To dzięki niej masz pewność, że stoisz pod właściwym Paczkomatem. Zanim klikniesz przycisk, który otworzy skrytkę zdalnie, w aplikacji pojawi się ekran ze zdjęciem Paczkomatu, w którym czeka Twoja przesyłka. Okazało się, że stoisz przy niewłaściwym? Nic straconego! Pod zdjęciem Paczkomatu znajdziesz przycisk „Pokaż na mapie” – to taki nasz konsolowy button L2, który pomoże Ci trafić do celu. ​​​​​​​

– możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Na szczęście InPost też wyszedł z takiego założenia. W końcu szybko dostarczona paczka powinna być odebrana równie szybko i sprawnie, prawda? Dlatego w aplikacji InPost znajdą się dodatkowe informacje na temat naszego Paczkomatu, byśmy nie musieli już błądzić pomiędzy blokami ani dobijać się do nie tego urządzenia co trzeba.

Czytaj też: Zarejestruj się na Planet Plus i odbierz cashback za zakup smartfona realme

Jeśli Paczkomaty stoją blisko siebie dostaną specjalne naklejki, które sprawią, że już nie pomylimy się podczas odbioru. Dodatkowo w aplikacji pojawi się zdjęcie Paczkomatu, więc zyskamy stuprocentową pewność, że dotarliśmy we właściwe miejsce.