Aplikacja Mój BIK pokaże naszą historię kredytową

telefon, smartfon, złośliwe oprogramowanie

Pojawiła się nowa apka udostępniona przez Biuro Informacji Kredytowej. Aplikacja Mój BIK pozwoli sprawdzić i kontrolować nasza historię kredytową, ale nie tylko.

Aplikacja Mój BIK – kontrola historii kredytowej i ochrona przed wyłudzeniami

Biuro Informacji Kredytowej stworzyło aplikację, która pomoże nam zapanować i stale monitorować nasze zobowiązania kredytowe. Dzięki niej będziemy mieli dostęp do swojej historii kredytowej, a wskaźniki w aplikacji pokażą nam aktualny stan naszych kredytów. Sprawdzimy, czy opłacamy zobowiązania terminowo, ile jeszcze zostało nam do spłaty, a także dowiemy się, ile wynosi nasza ocena punktowa BIK.

Aplikacja Mój BIK oferuje oprócz wariantu bezpłatnego (w którym zobaczymy właściwie tylko, liczbę zobowiązań) także dwa płatne. Mamy opcję “bez ograniczeń”, za którą trzeba zapłacić 49,99zł za 3 miesiące, a w zamian dostaniemy dostęp do pełnych informacji na nasz temat w BIK i nieograniczoną możliwość sprawdzania raportu BIK. Drugi wariant “szybkie sprawdzenie” daje nam bieżący dostęp do podstawowych informacji na nasz temat, ale każda aktualizacja raportu BIK płatna jest 27,99zł. Ta opcja kosztuje 9,99zł miesięcznie.

Czytaj też: TikTok zmieni niektóre konta na prywatne
Czytaj też: Aplikacja mObywatel coraz popularniejsza. Korzysta z niej 2 mln Polaków
Czytaj też: W Google Maps pojawiła się możliwość zakupu biletów na pociąg

Dodatkowo każdy z płatnych wariantów aplikacji Mój BIK daje nam:

  • Alerty BIK – powiadomienia 24/7 o próbach wyłudzenia, a także o opóźnieniach w spłatach zobowiązań. Dzięki temu od razu dowiemy się, czy ktoś nie chce wziąć na nasze dane jakiegoś kredytu. Dodatkowo aplikacja oferuje możliwość zastrzeżenia dokumentów.
  • Analizator Kredytowy BIK – oblicza jakie mamy szanse na otrzymanie kredytu na podstawie danych pobranych z aktualnego Raportu BIK
  • Dodatki – apka dodatkowo oferuje ochronę przed kradzieżą tożsamości i danych z naszego telefonu.

Dla wszystkich zaś, którzy pobiorą aplikację, nawet nie płacąc za żaden plan, jest jeszcze dostępna opcja BIK Protect, funkcja sprawdzi nasz telefon pod kątem bezpieczeństwa, a jak będzie coś nie tak powiadomi nas o tym i pomoże rozwiązać problem.