Reklama

TikTok zmieni niektóre konta na prywatne

TikTok, sprzedaż TikToka

TikTok zdaje sobie sprawę, jak wiele użytkowników serwisu ma mniej niż 16 lat. Dlatego zaczyna wprowadzać kategoryzowanie pod względem wieku i automatycznie ustawi profile osób nieletnich jako prywatne. Co to oznacza?

Prywatne konta w serwisie TikTok

Jakiś czas temu BBC News ujawniło, że TikTok, ze względu na charakter zamieszczanych materiałów i ogromną ilość użytkowników poniżej 16 lat może służyć jako miejsce do uwodzenia osób nieletnich. Platforma zareagowała szybko wprowadzając szereg zmian. Jak podkreślają ma to pomóc w poszerzeniu wiedzy na temat prywatności w sieci, a także nauczyć ich jak podejmować odpowiedzialne i świadome decyzje.

Czytaj też: Uber Eats – zapłać BLIKIEM a otrzymasz darmową dostawę
Czytaj też: Ma miliard złotych w Bitcoinach, ale… zapomniał hasła do portfela
Czytaj też: ClickMeeting prezentuje nową funkcję – podpokoje

Przede wszystkim chodzi tu o wprowadzenie automatycznego ustawienia profili prywatnych w przypadku użytkowników poniżej 16 roku życia. Dzięki temu tworzone przez nich materiały wideo nie będą mogły być przez innych pobierane. Oczywiście sami właściciele kanałów będą mogli tę funkcję odblokować, ale domyślnie pobieranie będzie wyłączone. Dodatkowo konta nieletnich nie będą wyświetlały się w sugerowanych, a użytkownicy mający 13-15 lat sami będą mogli decydować, które komentarze będą wyświetlały się publicznie, a także samemu zaakceptować komentujące osoby.

Nie są to jedyne kroki, które TikTok podjął w kierunku ochrony osób nieletnich. Wcześniej ograniczył możliwość wysyłania bezpośrednich wiadomości, sprzedawania i kupowania w aplikacji wirtualnych prezentów czy prowadzenia tzw. live’ów. Apeluje również, by inne platformy społecznościowe podjęły podobne kroki, które będą chronić bezpieczeństwo i prywatność osób nieletnich, a także zminimalizują ryzyko, że staną się one ofiarami cyberprzestepców.