WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Aplikacja Nike zmierzy Wam stopę i zamówi odpowiednie buty

Aplikacja Nike zmierzy Wam stopę i zamówi odpowiednie buty

Aplikacja Nike wkrótce stanie się inteligentna. Nowa funkcja ułatwi życie zarówno klientom, jak i producentowi.

Wybranie odpowiedniego rozmiaru buta zajmuje zdecydowanie zbyt dużo czasu. Każdy producent korzysta z innej rozmiarówki, co sprawia, że raz nasza stopa to 38, a za chwilę 39,5. Do tego dochodzą producenci korzystający z rozmiarów w stylu 40 i 1/3. Dobranie buta w sklepie stacjonarnym już jest problematyczne, a co dopiero jeśli zamawiamy obuwie przez Internet.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja Nvidii ma zrewolucjonizować opiekę medyczną w Wielkiej Brytanii

Mimo tego, że firmy podają zwykle, co oznacza dla nich dany rozmiar, to i tak zdarza się, że nowe buty musimy odsyłać, aby sprawdzić inny model. Zniechęca to klientów do takich zakupów i komplikuje życie producentowi, który musi tracić czas na wymiany produktu. Nowa wersja aplikacji mobilnej Nike Fit ma jednak rozwiązać wszystkie problemy.

Po wybraniu interesującego nas buta zostaniemy poproszeni o podane rozmiaru. Nowa opcja (z której możemy opcjonalnie skorzystać) poprosi nas, abyśmy ustawili się pod ścianą, a następnie wykonali zdjęcie telefonem. Sztuczna inteligencja ma określić nasz rozmiar buta i zaproponować odpowiedni but. Oprócz podania informacji o naszym rozmiarze dowiemy się również, dlaczego akurat proponowany nam wymiar czy but są dla nas najlepsze.

Nike liczy, że dzięki nowej opcji zmniejszy się liczba zwrotów, a i klienci zaczną chętniej robić zakupy. Za jakiś czas w sklepach stacjonarnych również pojawi się Nike Fit, który pozwoli pracownikom określić jakiego rozmiary mają szukać dla klienta.

Czytaj też: iPhone to bezpieczny telefon – czy nowa reklama Was przekonuje?

Źródło: newatlas.com