Reklama
aplikuj.pl

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe dostała bardzo atrakcyjną funkcję

aplikacja STOP COVID - ProteGo Safe, koronawirus, Koronawirus aplikacja, STOP COVID ProteGo Safe

Rząd cały czas zachęca do korzystania ze swojej apki mającej pomóc w walce z pandemią. Jednak pomimo przeszło miliona pobrań aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe ma jedynie garstkę użytkowników. Czy nowa funkcja przyciągnie ich więcej?

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe dostaje atrakcyjną aktualizację

Aplikacja STOP COVID ProteGO Safe ma za zadanie zbierać informacje o tym, z kim spotyka się jej użytkownik a przy tym pozostawiając nasze dane anonimowymi. Dodatkowo ma informować, gdy osoba, z którą mieliśmy styczność była zakażona koronawirusem. Apka pozwala również na sprawdzenie aktualnie panujących obostrzeń i wykonywanie testu ryzyka. Ma to pomóc w poradzeniu sobie z wciąż rosnącą liczbą zarażonych w naszym kraju.

Czytaj też: Zrzuty ekranu w trybie Incognito w Chrome w końcu będą dostępne
Czytaj BLIK w Banku Pocztowym dla korzystających z aplikacji EnveloBank
Czytaj też: Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe jest bezużyteczna?

To wszystko jednak nie przekłada się na ilość realnych użytkowników. Bo choć apkę pobrano przeszło milion razy, to użytkuje ją zaledwie garstka, a na dodatek zarzucająca, że STOP COVID – ProteGO Safe wcale nie działa. Rząd z kolei twierdzi, że działa, ale zbyt mało osób z niej korzysta. Być może jednak najnowsza funkcja to zmieni.

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe pozwoli zapisać się na test na koronawirusa

Trzeba przyznać, że możliwość zapisania się na test jest z pewnością bardzo atrakcyjną opcją. Nie jest to oczywiście takie proste, bo w aplikacji trzeba najpierw otrzymać powiadomienie, że mieliśmy kontakt z osobą zakażoną. Wówczas wypełniamy test ryzyka i pojawia się nam możliwość zapisania się na test już bez konieczności kontaktu z lekarzem POZ. Wystarczy postępować według wskazówek na ekranie.

Wygląda więc na to, że przeszło 5mln zł, które poszły na stworzenie apki nie do końca zostały wyrzucone w błoto. Być może nowa funkcja skutecznie przyciągnie użytkowników i sprawi, że w końcu aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe na coś się przyda.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News