Reklama
aplikuj.pl

Zrzuty ekranu w trybie Incognito w Chrome w końcu będą dostępne

chrome na androida, zrzuty ekranu w trybie incognito w chrome, Aktualizacja Google Chrome 76 usunie dziurawy tryb incognito
Aktualizacja Google Chrome 76 usunie dziurawy tryb incognito

Choć wydawało się, że tryb prywatny w przeglądarce Chrome ma chronić użytkownika i zapewnić mu prywatność, to blokując pewne funkcje wyglądało, jakby bronił tę prywatność… przed samym użytkownikiem. Na szczęście w końcu nadchodzą zmiany i będzie można robić rzuty ekranu w trybie Incognito w Chrome.

W końcu zrobisz zrzuty ekranu w trybie Incognito w Chrome

Wchodząc w tryb prywatny w przeglądarce Google nie chcemy, by odwiedzane witryny miały dostęp do lokalnych plików cookie, a także by Google śledziło strony, które odwiedzamy. Używając Incognito po prostu chcemy zachować naszą prywatność, bo wiemy, że po zamknięciu sesji wszystkie tymczasowe dane zostaną usunięte. Jednak zdarza się, że podczas takiego przeglądania chcemy zrobić zrzut ekranu by zapisać sobie niektóre rzeczy i… do tej pory tutaj pojawiał się problem. Bo chcąc chronić nasza prywatność, Google uniemożliwiło korzystanie z tej funkcji. Czyli co, chronili nasze dane przed nami samymi?

Czytaj też: Google testuje porównywarkę aplikacji w Google Play
Czytaj BLIK w Banku Pocztowym dla korzystających z aplikacji EnveloBank
Czytaj też: Koniec Endomondo. Po 13 latach aplikacja zniknie z rynku

Najnowszy raport o błędach w Chromium zwraca uwagę na ten problem, a specjaliści już poszukują rozwiązania. Niestety okazuje się, że nie jest to takie łatwe jak mogłoby się wydawać, bo jedną z nadrzędnych funkcji trybu prywatnego jest jest uniemożliwienie przechwycenia ekranu urządzenia, a przecież na takim mechanizmie bazuje funkcja zrzutów z ekranu. programiści chcą więc rozwiązać ten problem nieco inaczej dodając specjalną flagę, która umożliwi nam ręczne włączenie możliwości wykonywania screenów bez odgórnego zmniejszania poziomu bezpieczeństwa. Po prostu, gdy będziemy chcieli wykonać zrzut ekranu włączymy funkcję na własną odpowiedzialność.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy zrzuty ekranu w trybie Incognito w Chrome będą dostępne, lecz wszystko wskazuje, że powinno stać się to niedługo.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News