Reklama

Platforma Huawei AppGallery trafia na komputery osobiste

Wraz z nowymi laptopami Huawei postanowił umożliwić użytkownikom komputerów osobistych dostęp do AppGallery – sklepu z aplikacjami i grami.

AppGallery i Huawei Cloud na komputerach

Do tej pory z App Gallery można było korzystać jedynie na urządzeniach mobilnych. Teraz sklep trafił także na nowe laptopy Huawei, takie jak MateBook X Pro, Matebook 13 czy Matebook 14. Dzięki temu z poziomu komputera użytkownicy mają pełny dostęp do aplikacji i gier, a także dodatkowe sekcje – odkrywaj, biuro, zarządzenie i ustawienia.Aplikacja jest minimalistyczna, co ma znacznie ułatwić korzystanie z niej. Dodatkowo Huawei wrzucił tam rozwiązania, które zapobiegają śledzeniu przez reklamodawców.

Czytaj też:W Google Maps pojawiła się możliwość zakupu biletów na pociąg
Czytaj też: Aplikacja Mój BIK pokaże naszą historię kredytową
Czytaj też: Aplikacja mObywatel coraz popularniejsza. Korzysta z niej 2 mln Polaków

Użytkownicy laptopów będą mogli również przeglądać pliki z poziomu przeglądarki lub aplikacji dzięki chmurze Huawei Cloud. Ułatwi to dostęp do danych z różnych urządzeń, a jeśli edytujemy jakiś plik, zostanie on automatycznie zsynchronizowany na pozostałych urządzeniach. Jednak jeszcze nie wiemy, czy AppGallery będzie także dostępne na komputerach innych, niż te wyprodukowane przez Huawei.