Reklama
aplikuj.pl

Apple podgrzewa atmosferę przed konferencją WWDC 2024

Eventy amerykańskiego giganta należą do kategorii premium. Producent, prezentując swoje nowości zawsze trzyma w zanadrzu jakieś asy. Tym razem szef marketingu Apple podkręcił atmosferę dodatkową informacją pokazując jednego z asów.

Konferencja, na której poznamy wiele nowości odbędzie się w dniach 10-14 czerwca. Trudno powiedzieć dokładnie, czego możemy się spodziewać, ale wszystko wskazuje na tematy systemowe i rozwiązania technologiczne. Warto przypomnieć, że Apple zapowiedział również inną konferencję na dzień 7 maja, na której poznamy nowości w segmencie iPadów. Można powiedzieć, że Apple „zaściela” sobie łóżeczko, aby pokazać swoje możliwości w zakresie iOS18.

Apple na pewno zaprezentuje sztuczną inteligencję!

Skąd to wiemy? I właśnie tu mamy bezpośrednią odpowiedź od samego szefa marketingu Apple. W zamieszczonej na portalu X wypowiedzi od Joswiaka dowiadujemy się, że konferencja będzie Absolutely Incredible (z ang. absolutnie niesamowita). Jeśli jeszcze ktoś z Was nie domyślił się, o co chodzi to już wyjaśniam. Zobaczmy formę i podkreślenie AI dużymi literami. Musimy także pamiętać, że producent dotychczas nie zaprezentował żadnych możliwości sztucznej inteligencji, ale już 10-14 czerwca ten stan ulegnie zmianie.

To pierwsze podgrzanie atmosfery przed konferencją, aby wskazać, że Apple zaatakuje rynek tym, co obecnie jest na ustach wszystkich konkurentów. Sztuczna inteligencja to nie tylko element zarobku, ale też coś, na czym można dodatkowo wypromować swoje urządzenia. Amerykański gigant wielokrotnie podczas różnych wypowiedzi wskazywał, że sztuczna inteligencja to działania, na których obecnie firma się skupia. Możemy być pewni, że cała konferencja WWDC 2024 będzie skupiona tylko na tych aspektach w połączeniu z systemami iOS. Obserwując działania Apple wiemy, że już we wrześniu producent na pewno zaprezentuje nam nowe iPhone’y 16. W mojej ocenie sztuczna inteligencja w Apple to bardzo zacofany projekt, który powinien ukazać się dużo wcześniej.