WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Apple pokazało także tańszy model smartfona – iPhone Xr

Oprócz najwyższych modeli Xs i Xs Max, Apple pokazało także tańsza wersją smartfona. Jego nazwa, po wielu zamieszaniach, to Xr i ma on być przeznaczony dla mniej zamożnych użytkowników.

Smartfon posiada ekran LCD o nazwie Liquid Retina. Posiada on rozmiar 6,1 cala oraz pracuje z rozdzielczością 1792 x 828 px. Apple chwali się, że ekran jest większy od tego w iPhone 8 Plus ale przy tym sama obudowa jest znacznie mniejsza. Został on także wyposażony w Face ID oraz procesor A12 Bionic, którego zalety opisaliśmy w poprzednim newsie. Będzie on dostępny w wersji białej, czarnej, niebieskiej, żółtej i czerwonej. Z tyłu znajduje się pojedyncza kamera 12 MP. Z przodu znajduje się aparat TrueDepth, dokładnie ten sam co w wyższych modelach. Warto też wspomnieć o ochronie IP67, która ma zapewniać wodoodporność.

tani iphone

Ceny smartfona mają zaczynać się od 3729 zł i ma on być dostępny od 19 października w przedsprzedaży, a tydzień później trafi do regularnej sprzedaży. Będzie on dostępny w wersji z 64/ 128/ 256 GB pamięci wewnętrznej. Uważacie, że w takiej cenie ma on szanse na podbicie rynku?

Apple zaprezentowało iPhone Xs oraz iPhone Xs Max

Źródło: Konferencja Apple