Reklama
aplikuj.pl

Wkrótce pożegnamy 13-calowego MacBooka Pro. Czym zastąpi go Apple?

Wkrótce pożegnamy 13-calowego MacBooka Pro,13-calowego MacBooka Pro,

W listopadzie 2020 roku zadebiutował 13-calowy MacBook Pro z SoC M1, a przed kilkoma miesiącami premiery doczekały się 14- i 16-calowe modele z układami M1 Pro i M1 Max z szeregiem ulepszeń. Nic więc dziwnego, że wkrótce pożegnamy 13-calowego MacBooka Pro. Pozostaje tylko pytanie, czy Apple znajdzie dla niego godnego następcę?

Wedle najnowszych informacji Apple zastąpi 13-calowego MacBooka Pro już w drugiej połowie bieżącego roku

Wedle najnowszych plotek Apple zastąpi 13-calowego MacBooka Pro zupełnie nowym 14-calowym MacBookiem Pro, który będzie napędzany przez SoC nowej generacji w postaci „M2”. Najpewniej otrzyma też wyświetlacz mini-LED o odświeżaniu 120 Hz, znany z nowych modeli design oraz rozwiązania ze stosownymi ulepszeniami, które jednak powinny zaliczać się do tych z natury skromnych.

Czytaj też: WhatsApp pracuje nad nowymi narzędziami do rysowania

Nie znamy jednocześnie szczegółów co do rodzaju i liczności portów, jak również samego SoC M2, choć plotki wskazują, że w grę wejdzie 10-rdzeniowy procesor graficzny i nieco szybszy procesor centralny. Ten sam układ ma napędzić również nowego MacBooka Air. Pewny wydaje się jednak wzrost ceny, który jednak ma być „niewielki”.