Reklama
aplikuj.pl

Armia USA stawia na elektryczny napęd. Ma niespełna 3 dekady na wielkie zmiany

Armia USA stawia na elektryczny napęd., emisje Armii USA, Armia USA

Armia USA wyprzedza setkę państw pod kątem emisji, piastując niechlubną 47. pozycję w rankingu krajów, które najbardziej zanieczyszczają nasze wspólne dobro – planetę. Jako odłam Wojska USA, na które składa się jeszcze marynarka i sił powietrzne, ma zamiar zwrócić się ku bezemisyjnym pojazdom. Dlatego właśnie Armia USA stawia na elektryczny napęd, patrząc w przyszłość.

W walce o obniżenie emisji, armia USA stawia na elektryczny napęd, ale jest to tylko część planu

Armia amerykańska przedstawiła właśnie swoją kompleksową strategię klimatyczną, która obejmuje działania, mające na celu obniżenie emisji i rozbudowywanie floty pojazdów elektrycznych w nadchodzących latach. Będzie to wymagać ogromnego nakładu pieniężnego i rzeczywiście Departament Obrony doskonale o tym wie, ogłaszając swoje zaangażowanie w sprawę.

Czytaj też: Wojskowy pojazd JLTV przerobiony na hybrydę. eJLTV od Oshkosh Defense ma zastąpić Humvee

Dzisiejszy plan armii amerykańskiej zakłada, że zmniejszenie do 2032 roku emisji do 50% poziomu generowanego w 2005 roku, jak również obniżenie do 0 emisji w 2050 roku. Aby to osiągnąć, armia podejmie szereg kroków w ramach swoich operacji, aby przeciwdziałać wpływowi na klimat, wśród których możemy wyróżnić przede wszystkim trzy „linie działania” – instalacje, zakupy i logistykę oraz szkolenia.

Oprócz poprawy efektywności energetycznej i systemów we wszystkich obiektach armii, plan obejmuje elektryfikację lekkich pojazdów nietaktycznych do 2027 roku oraz wszystkich pojazdów nietaktycznych do 2035 roku. Armia USA skupi się również na wzmocnieniu systemu logistyki i zaopatrzenia, aby był bardziej odporny na zmiany klimatyczne, oraz na szkoleniu żołnierzy „do działania w świecie zmienionym klimatycznie”.

Czytaj też: Nuklearny arsenał Korei Północnej rośnie w siłę

Elektryfikacja nie będzie jednak ograniczona do pojazdów nietaktycznych. Do 2035 roku armia zamierza wprowadzić na rynek pojazdy taktyczne z napędem hybrydowym, a w pełni elektryczne pojazdy taktyczne wejdą do użytku w 2050 roku. Pojazdy te będą specjalnie skonstruowane do służby w armii, a armia będzie również rozwijać możliwości ładowania potrzebne do ich zasilania w zastosowaniach taktycznych.