Reklama
aplikuj.pl

Nuklearny arsenał Korei Północnej rośnie w siłę

Nuklearny arsenał Korei Północnej

Korea Północna zaczyna stawać się coraz większym zagrożeniem dla pokoju i sprawia wrażenie, jakby zamiast koncentrować się na rozwijaniu problemów wewnątrz państwa, miała zamiar przysporzyć tych problemów innym. Wedle najnowszego raportu nuklearny arsenał Korei Północnej ciągle się powiększa, a kraj uzyskuje finansowanie na to z nielegalnych źródeł.

Niestety nuklearny arsenał Korei Północnej zamiast się starzeć i marnieć, wzmacnia się i unowocześnia

Nielegalne źródła dochodu, coraz większe możliwości produkcji broni jądrowej i wystrzeliwania rakiet na lądzie i na morzu. Tak w skrócie można opisać to, co zostało zawarte w poufnym raporcie ONZ, którym podzieliła się ze światem agencja AFP. Ten raport opracowany przez anonimowych ekspertów finalnie trafi w ręce 15 członków Rady Bezpieczeństwa ONZ, która będzie musiała przedsięwziąć jakieś kroki.

Czytaj też: Nieznany samolot nad Strefą 51 uchwycony. Czy to tajemniczy myśliwiec NGAD?

Tak przynajmniej się wydaje, bo Korea Północna od dobrego roku nie zważa na sankcje międzynarodowe i ciągle kontynuuje oraz rozszerza programy budowy broni nuklearnej i pocisków balistycznych. Wszystko to pomimo podejmowanych prób ich ograniczenia. Pozostaje więc pytanie – skąd kraj bierze na to pieniądze? Okazuje się, że przede wszystkim z cyberataków na wirtualne portfele z kryptowalutami, ale nawet import benzyny do tego reżimu jest finansowany z nielegalnych źródeł.

Jeśli zastanawiacie się, jak bardzo Korea Północna przyspieszyła swoje zbrojeniowe wysiłki, to poniższy zestaw wiadomości z pewnością zapewni Wam na to odpowiedź: