Reklama
aplikuj.pl

ASRock ośmieszy Twoją kartę graficzną adapterem dla czterech dysków SSD nowej generacji

ASRock ośmieszy Twoją kartę graficzną

Wygląda na to, że ASRock chce zapewnić światu pewną wyjątkową kartę rozszerzeń, którą należy wypełnić wyjątkowymi dyskami SSD, bo tymi piątej generacji i przyćmić raz na zawsze energooszczędne modele kart graficznych.

Adapter dla czterech dysków SSD

Tego typu karty rozszerzeń nie są niczym nowym na rynku, ale firma ASRock zapewniła sobie pięć minut chwały przez połączenie na jednym laminacie dysków nie na PCIe 4.0 lub PCIe 3.0, a najnowszym interfejsie PCIe 5.0. Jako że te SSD nowej generacji są dłuższe i szersze (25×110, a nie standardowe 22×80 mm), muszą być montowane „pod kątem” do swoich slotów PCIe 5.0×4, choć adapter wspiera oczywiście również mniejsze standardy.

Co najważniejsze, wszystkie cztery dyski SSD mają do dyspozycji cztery połączenia PCIe 5.0, co zapewnia im pełną przepustowość do 128 Gb/s (16 GB/s). Co ważniejsze, ta karta rozszerzeń również obsługuje najnowszy standard PCIe 5.0, a z racji wzmożonego zapotrzebowania energetycznego, pobiera nie tylko 75 watów ze slotu i kolejne 75 watów z 6-pinowego złącza zasilania.

Czytaj też: Szukasz nowego smartwatcha? Sprawdź promocję na Huawei Watch GT 3 Pro

Zwieńczeniem tego jednoslotowego projektu jest forma aktywnego chłodzenia, łączącego radiator z dwoma wentylatorami oraz termopady na laminacie, które ułatwiają wymianę temperatury między układami pamięci umiejscowionymi na jednej stronie.