WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Oto wyjątkowy, bo ograniczony produkcyjnie Aston Martin DB11 Shadow Edition

Aston Martin oficjalnie ujawnił swój najnowszy model – DB11 2021 w wydaniu Shadow Edition, który ponadto będzie ograniczony do 300 egzemplarzy.

Dziś brytyjski producent ogłosił nowy limitowany pakiet dla nowych DB11 o nazwie Shadow Edition. Można go teraz zamówić na całym świecie i niestety nie zmienia nic w układzie napędowym, a jedynie wizualne szczegóły. Tych jednak jest sporo, więc można o co kruszyć kopię.

Ulepszenia obejmują błyszczące czarne łopatki na masce, 20-calowe czarne kierunkowe aluminiowe felgi, unikalne czarne listwy progowe Shadow Edition oraz polerowane chromowane skrzydła i znaczki marki. Wewnątrz nie zabrakło sportowej kierownicy owiniętej czystą czarną Alcantarą i obsydianowej wręcz skóry.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Starannie wybraliśmy elementy projektu Shadow Edition, aby subtelnie, ale zauważalnie zmienić wygląd DB11 – przesuwając go w kierunku bardziej asertywnego i celowego stylu GT.

Marek Reichman

Pakiet jest dostępny z DB11 V8 Coupe lub kabrioletem DB11 V8 Volante. Chociaż wiele zaciemnionych funkcji DB11 V8 Shadow Edition jest predefiniowanych, kupujący nadal będzie mógł dostosować model, a w tym wybrać sześć kolorów nadwozia i różne dostępne kolory zacisków hamulcowych.

Napędzaniem DB11 V8 Shadow Edition zajmuje się podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4,0 litra. Wytwarza 503 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 696 Nm. Współpracuje z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Cena? 222600 dolarów z niewiadomym czasem dostawy.