Reklama

Aston Martin DBX 2020 bez kamuflażu

Po raz pierwszy mamy okazję rzucić okiem na Aston Martin DBX na 2020 rok w pełnej krasie, bo pozbawionego kamuflażu. Jak więc wygląda prawdopodobnie finalna wersja SUVa, która trafi do masowej produkcji?

Świeży zestaw wspomnianych zdjęć pojawił się na hiszpańskiej stronie internetowej AutoPista, przed planowaną premierą samochodu na początku 2020 roku. Zdjęcia pokazują stylistykę SUV-a w całości, dając nam pierwsze spojrzenie na jego gotowe panele nadwozia. Nie jest jednak zaskoczeniem to, że styl nowego DBXa pozostaje wierny wcześniejszym modelom oraz samym zakamuflowanym wersjom sprzed ostatnich przecieków.

Aston Martin zachował w DBX 2020 “kaczy spojler”, a także szeroką osłonę chłodnicy, duże felgi aluminiowe i agresywny tylny dyfuzor. Teraz dostrzegamy również wcześniej niewidoczne elementy stylistyczne, sprowadzające się do chromowanych listw na bokach, przy oknach.

Firma ujawniła, że planuje oficjalnie ujawnić DBX w grudniu przed jego premierą na światowym rynku w przyszłym roku. Dołączy do rosnącego rynku SUV-ów klasy premium, który obecnie jest zdominowany przez Bentley Bentayga i Lamborghini Urus. Dostaliśmy też potwierdzenie, że DBX 2020 będzie napędzany zestrojoną wersją 4-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem rodem z Vantage i DB11 V8. Będzie to najmocniejszy silnik V8 firmy Aston Martin o deklarowanej mocy 542 KM i 700 Nm momentu obrotowego.