Reklama
aplikuj.pl

Dwa nowe modele Aston Martin na cześć Bonda

Już wkrótce, bo w listopadzie do kin trafi 25. już film o Jamesie Bondzie pod tytułem No Time to Die, gdzie nie zabrakło modeli Aston Martin. Brytyjski producent samochodów chce ten moment uhonorować.

Dlatego właśnie ogłosił, że do jego oferty zawitają dwa ekskluzywne modele w wyjątkowym, bo poświęconym agentowi motywie, który powstał z działem Bespoke firmy Aston Martin Q.

Mowa dokładnie o samochodach Aston Martin Vantage 007 Edition oraz DBS Superleggera 007, które będą dostępne w ograniczonej liczbie. Oba modele można już jednak zamawiać, a pierwsze dostawy zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku (via Motor1).

Począwszy od Vantage 007 Edition, ten został zaprojektowany w myśl inspiracji Astonem Martinem V8, który po raz pierwszy pojawił się w filmie The Living Daylights w 1987 roku. Pojazd jest wyposażony w unikalną siatkową maskownicę i chromowaną ramkę, a także lakier zewnętrzny w kolorze Cumberland Grey.

Drugi samochód to DBS Superleggera 007 Edition, która powstanie w nakładzie jedynie 25 egzemplarzy. Ta wykorzystuje lakier zewnętrzny Ceramic Grey z kontrastującym czarnym dachem z włókna węglowego, osłonami lusterek, splitterami, dyfuzorem i tylnym spojlerem.

Czytaj też: Rekord tego podrasowanego Modelu 3 Performance zaskoczył nawet Teslę

W kwestii wydajności, ta pochodzi z 5,2-litrowego silnika V12 o mocy 715 koni mechanicznych i 900 niutonometrach. Na sam koniec oddajmy też głos wiceprezesowi i dyrektorowi kreatywnemu firmy, Markowi Reichmanowi, który powiedział:

Stworzenie 007 Edition jest zawsze ekscytującym wyzwaniem, ponieważ pracujemy nad rozwojem i stylizacją samochodu, który ucieleśnia legendę Jamesa Bonda. To zaszczyt zastosować starannie dobraną stylistykę inspirowaną 007 do naszych samochodów sportowych, co daje naszym klientom możliwość posiadania wyjątkowego fragmentu historii zarówno kina, jak i motoryzacji.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News