WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Aston Martin szykuje się do ujawnienia swojego Vantage Roadster

Powoli, ale skutecznie zmierzamy do pełnej premiery zapowiedzianego już przez McLarena modelu Vantage Roadster, który nieustannie jest do tego dnia szlifowany.

Wiemy o tym z serwisu Auto Car, którego informatorzy uchwycili na torze testowym jedną z prototypowych wersji roadstera Vantage w znanym nam już czarnym, matowym kamuflażu. Wygląda jednak na to, że ten kabriolet jest w zaawansowanym stadium testów.

Roadster zachowuje niską, szeroką sylwetkę coupé, a zmiany stylizacji ograniczają się do dodania składanego dachu z płótna. Zachowano w tym modelu wąską tylną linię świateł z tyłu i charakterystyczny spojler, jak zresztą przedni rozdzielacz i tylny dyfuzor.

Wraz z wprowadzeniem nowego Vantage Roadster, Aston Martin będzie miał w ofercie wersję kabrioletu każdego sprzedawanego modelu w obecnym asortymencie, z wyjątkiem czterodrzwiowego sedana Rapide, który jest obecnie w sprzedaży tylko w formie AMR zorientowanej na osiągi.

Nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów technicznych Vantage Roadster, ale oczekuje się, że użyje tego samego V8 o pojemności 503 KM z podwójnym turbodoładowaniem 4-litrowym V8, co coupé, choć z delikatnie umniejszoną wydajnością ze względu na dodatkową wagę składanego dachu i powiązanego z nim mechanizmu.

ŹRÓDŁO: Auto Car