Jedyny na świecie Aston Martin Victor trafił już do właściciela

Aston Martin Victor, Aston Martin, Victor, Aston Martin Victor u dealera

Aston Martin Victor, jako jedyny w swoim rodzaju supersamochód marki zgarnia sporo uwagi wszędzie, gdzie tylko się pojawia, więc nie omieszkaliśmy nie wspomnieć o nim i tym razem.

Aston Martin Victor na nowych zdjęciach

Aston Martin Victor po wrześniowym debiucie trafił do dealera firmy w Belgii, który go zamówił, aby zapewnić okolicznym mieszkańcom możliwość podejrzenia tego wyjątkowego projektu. Supersamochód Victor powstał za sprawą działu Q Commission.

Czytaj też: Pięć modeli Aston Martin DB5 Continuation rozkręca swoje karabiny
Czytaj teżKtoś chętny na szalenie rzadki model Aston Martin Cygnet?
Czytaj też: 
Mercedes SLR McLaren, Ferrari GTC4 oraz Aston Martin DBS w wyścigu na prostej

Supersamochód Victor powstał na bazie modelu One-77 i przeznaczonego tylko na tor wyścigowy Vulcan. Napędza go siedmiobiegowa manualna skrzynia biegów oraz 7,3-litrowy silnik V12, który został rozebrany i przebudowany przez firmę Cosworth. Ta podniosła jego moc z 750 do 836 KM.

Czytaj teżElektryczny napęd Mercedesa wkrótce u Aston Martin
Czytaj też: Aston Martin Victor, to jedyny w swoim rodzaju supersamochód marki
Czytaj też: 
Dwa nowe modele Aston Martin na cześć Bonda

Jak widzicie na fotkach, jego przedni splitter i tylny dyfuzor, to istne szaleństwo, które jednak działa, generując znaczny docisk do drogi. Victor rozpoczął życie jako prototyp One-77, który został gruntownie przebudowany w ciągu 18 miesięcy i zyskał znaczące elementy z włókna węglowego, dzięki czemu całe jego podwozie waży mniej niż oryginalny One-77.