Wspomniana galaktyka nazywana jest NGC 7773 i znajduje się w konstelacji Pegaza, 357 milionów lat świetlnych od Ziemi. Jest pod wieloma względami podobna do naszej Drogi Mlecznej, ponieważ obie są tzw. galaktykami spiralnymi z poprzeczkami.
Astronomowie uważają, że owe poprzeczki rozwijają się w późniejszym cyklu życia galaktyk, kiedy pył, gaz i inny materiał, który unosi się między gwiazdami, jest stopniowo przyciągany do centrum galaktyki z powodu sił grawitacyjnych. Od jednej trzeciej do dwóch trzecich wszystkich galaktyk ma poprzeczki, ale zaobserwowano, że młodsze galaktyki rzadziej je posiadają. Sugeruje to, że rozwijają się one z czasem a ich obecność wskazuje na bardziej zaawansowany wiek galaktyki.
Czytaj też: W przeciwieństwie do innych galaktyk, ta nie odsuwa się wraz z rozszerzaniem Wszechświata
Nowy obraz został zarejestrowany za pomocą instrumentu o nazwie Wide Field Camera 3 (WFCS3) zamontowanym na Kosmicznym Teleskopie Hubble’a. Ten kluczowy instrument został zainstalowany na teleskopie w 2009 roku i jest odpowiedzialny za przechwytywanie wielu obrazów, które mogliśmy podziwiać.
Galaktyki takie jak NGC 7773 są przydatne w czasie badań kosmosu ze względu na ich podobieństwo do Drogi Mlecznej. Jeśli dowiemy się, jak tego typu galaktyki się rozwijają, możemy zastosować odkrycia do lepszego zrozumienia istoty Drogi Mlecznej.
[Źródło: digitaltrends.com]
Czytaj też: Supermasywna czarna dziura w naszej galaktyce jest otoczona chłodnym gazem