Reklama
aplikuj.pl

Nowy tablet ASUS ExpertBook połączy architekturę ARM z Windowsem 11

tablet ASUS ExpertBook, architekturę ARM z Windowsem 11, ARM Windows 11, tablet ASUS ExpertBook,

Poznaliśmy szczegóły na temat tabletu ExpertBook B3 Detachable, czyli tabletu 2w1 z myślą o profesjonalistach. Najważniejsze w nim jest to, że łączy architekturę ARM z Windowsem 11, jako jeden z pierwszych sprzętów tego typu, których z pewnością będzie tylko więcej.

ASUS ExpertBook B3 Detachable, to jeden z pierwszych tabletów, łączących architekturę ARM z Windowsem 11

Firma ASUS zapowiedziała nowego ExpertBooka z myślą o pracy, notowaniu i bardziej przeglądaniu, niż tworzeniu treści. Wyposażyła go w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 7c Gen2 wraz z 8 GB pamięci RAM LPDDR4 i pojemnością pamięci eMMC wynoszącą skromne 128 GB. Tablet jest jednym z pierwszych urządzeń z systemem Windows 11 wyposażonych w SoC na bazie architektury ARM, która zasłynęła na rynku smartfonów (i nie tylko) przez niski pobór energii.

W zestawie z ExpertBook B3 Detachable kupujący otrzymują klawiaturę ExpertBoard, która magnetycznie łączy się z tabletem, podstawkę ExpertStand i wreszcie rysik z wbudowanym uchwytem do ładowania, którego 15-sekund ładowania zapewnia do 45 minut użytkowania.

Czytaj też: Acer potwierdził kartę graficzną Intela. Intel Arc A370M zmierza do Swift X

Resztę informacji na temat tego tabletu dopełnia ekran o proporcjach 16:10, USB-C, gniazdo jack 3,5 mm i spełnianie normy MIL-STD 810H U.S. Military, która sugeruje, że B3 będzie trwały i niezawodny. Nas interesuje jednak cena, dostępność i wytrzymałość na jednym ładowaniu, czyli szczegółów, których niestety nie zdradzono.