Reklama
aplikuj.pl

Asus jednak nie żartował. ROG Ally zadebiutuje i przerazi ceną

Asus najwyraźniej chciał nabić nas w balona nie raz, a dwa razy. Najpierw zapowiedział gamingowego handhelda ROG Ally w specyficznym dniu, bo pierwszego kwietnia, a teraz chce narobić wokół siebie szumu, choć nigdy nie pobije popularności Steam Decka.

Handheld ROG Ally od Asusa będzie tak drogi, że teraz firma boi się wspominać o cenie

Asus ROG Ally to rzeczywiście istniejący gamingowy handheld, który ma rzucić nas na kolana. Rzuci zresztą na pewno, bo wedle pierwszych jego prezentacji, Asus przygotował dla nas zupełnie nowy wymiar sprzętu tego typu, które ma zapewnić graczom niebywały poziom wydajności oraz jakości. Zważywszy jednak na to, że firma nie ujawnia ceny swojego dzieła, ta musi być ogromna, więc przynajmniej 2-3 razy wyższa od tego, co przyjdzie nam zapłacić za Steam Decka, co znacząco ograniczy pulę potencjalnych klientów.

Czytaj też: Polujesz na Galaxy S23? Sprawdź nową promocję Samsunga

Względem Steam Decka handheld ROG Ally ma być dwukrotnie potężniejszy (zapewni to najnowsze 4-nm APU AMD), co nie dziwi, jako że zamiast rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, urządzenie ASUSA zapewni rozdzielczość Full HD na 7-calowym ekranie o odświeżaniu nie 60, a 120 herców. Odbije się to zapewne na trwałości akumulatora, co tyczy się nawet jasności ekranu, która ma wynosić 500 nitów, a więc o 100 nitów więcej względem tego, co oferuje Steam Deck.