WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Asystent Google oficjalnie z językiem polskim

Długo czekaliśmy na tę chwilę, ale wreszcie ona nadeszła. Asystent Google komunikuje się w języku polskim!

Google właśnie dzisiaj uruchomiło polską wersję Asystenta. W ciągu najbliższych tygodni zostanie ona udostępniona wszystkim użytkownikom smartfonów i tabletów działających pod kontrolą Androida albo iOS. Dzię Asystentowi łatwiej wyślecie SMS czy wiadomość na Whatsappie, włączycie ulubioną muzykę, sprawdzicie pogodę, czy włączycie nawigację na Google Maps. Michał Długosz, Product Marketing Manager w Google, odpowiedzialny za wprowadzenie Asystenta na polski rynek, mówi:

Uważamy, że Asystent Google jest najwygodniejszym narzędziem pomagającym wykonywać codzienne zadania. Rozmowa jest dla nas najbardziej naturalnym sposobem komunikacji i właśnie dlatego to główny sposób porozumiewania się z Asystentem, teraz także po polsku. Wykonaliśmy mnóstwo pracy, by Asystent był jak najbardziej pomocny dla użytkowników i jak najlepiej rozumiał język polski, a także polską kulturę. To jednak dopiero pierwszy krok, zamierzamy nadal udoskonalać polską wersję Asystenta i dodawać do niej nowe funkcje.

Asystent Google, polska Asystent Google, język polski Asystent Google, Asystent Google po polsku

Także dzisiaj uruchomiona została platforma Actions on Google. Dzięki niej polskie firmy mogą zintegrować się z Asystentem. Pierwszymi partnerami, którzy już stworzyli swoje akcje są Play i eSky. Aby rozpocząć komunikację z Asystentem wystarczy zacząć od OK Google. Wreszcie więc otrzymaliśmy pierwszego globalnego asystenta głosowego, który komunikuje się w naszym ojczystym języku.

Czytaj też: Netflix podwyższy cenę subskrypcji 58 milionom klientów

Źródło: Materiały prasowe