WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Oto Ather 450X – indyjski elektryczny skuter premium

Oto Ather 450X – indyjski elektryczny skuter premium

Firma Ather Energy zaprezentowała swój najnowszy model elektrycznego skutera, który jest uważany przez wielu za pierwszy tego typu produkt klasy premium w Indiach. Oto model Ather 450X.

Ather 450X jest istnym następcą modelu Ather 450. Dlatego też doczekał się mocniejszego silnika elektrycznego oraz nowych inteligentnych funkcji i kolorów. Teraz napędza go 6 kW silnik działający na czterech trybach, wśród których nie zabrakło trybu Eco, Normal, Sport i wreszcie Warp, dzięki któremu skuter rozpędzi się do zawrotnych 40 km/h w 3,3 sekundy.

Zasięg? Całe 85 kilometrów po mieście na jednym ładowaniu, które teraz realizuje się o połowę szybciej w porównaniu do poprzednika. Podobnie jak w przypadku wielu nowych motocykli elektrycznych, Ather 450X chce wnieść integracje z nową technologią na nowy poziom. Stąd obecność karty SIM 4G, łączności Wi-Fi, możliwości parowania smartfona przez Bluetooth, czy wreszcie aż 7-calowy ekran na kierownicy.

Czytaj też: Android 10 dla Huaweia P20 Pro oraz Mate 10 Pro

Co ciekawe, komputer pokładowy Ather 450X napędza czterordzeniowy Snapdragon oraz system Android, który pomijając aktualizacje, zajmuje się też diagnostyką pokładową, a nawet zaoferuje nawigację. Cena? Około 8400 złotych (via Ride Apart).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News