Android 10 dla Huaweia P20 Pro oraz Mate 10 Pro

Android 10 dla Huaweia P20 Pro oraz Mate 10 Pro

Kilka dni temu serwisy branżowe zalała informacja o aktualizacji Androida dla Huaweia P20 Pro oraz Mate 10 Pro. To świetna informacja dla posiadaczy tych modeli, tylko… dlaczego nikt nie napisał, że tej aktualizacji jeszcze faktycznie nie ma?

Aktualizacja dla smartfonu z 2017 roku(!)

Huawei Mate 10 Pro to smartfon z września 2017 roku. Świetny smartfon, zdecydowanie jeden z najbardziej udanych w historii firmy i nawet dzisiaj będący godnym uwagi sprzętem. Aktualizacja Androida dla już prawie 3-letniego urządzenia to bardzo dobre posunięcie ze strony Huaweia.

Podobnie można powiedzieć o modelu P20 Pro. Choć osobiście nie bardzo go lubię, to tutaj też trzeba docenić aktualizację dla już ponad 2-letniego flagowca.

Skoro jest aktualizacja, to instaluję! Albo… i nie

Android 10 dla Huaweia P20 Pro oraz Mate 10 Pro

Od dawna zabierałem się za próbę aktualizacji Mate’a 10 Pro i ostatecznie nadal działał z Androidem 8.0 oraz EMUI w wersji 8. A aktualizacji OTA (z poziomu telefonu) cały czas nie widać. Podobno ten typ czasami tak ma, więc skoro nie chce się zaktualizować sam, postanowiłem mu pomóc.

Podłączyłem smartfon do komputera i uruchomiłem aplikację Hi Suite. Co nie chciało działać bezprzewodowo, poszło po kabelku. Aplikacja od razu poinformowała mnie o dostępności nowej wersji oprogramowania. Po zainstalowaniu ważącej ponad 3 GB aktualizacji smartfon jest zrestartował. Następnie już automatycznie sam pobrał i zasygnalizował kolejną aktualizację. A zaraz potem kolejną i… kolejną. W sumie po pobraniu i zainstalowaniu w sumie czterech aktualizacji, Mate 10 Pro jest w stanie możliwie najnowszym. W Polsce.

Czytaj też: Zainstalowałem EMUI 10 dla Huaweia P30 Pro. I mam mieszane odczucia

Smartfon aktualnie działa z Androidem 9, z EMUI 9.1 i oprogramowaniem w wersji 9.1.0.345 i posiada poprawki bezpieczeństwa datowane na grudzień 2019 roku.

Nowego Androida 10 w Polsce jeszcze nie ma. Paczki z oprogramowaniem do instalacji ręcznej pochodzą jak na razie tylko z rejonu Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Na aktualizację w Polsce musimy jeszcze poczekać.

Jeśli nie możecie się jej doczekać, albo podobnie jak ja korzystacie z dużo starszej wersji oprogramowania, warto sprawdzić, czy nie pojawi się po podłączeniu smartfonu do komputera i aplikacji HI Suite.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News