Reklama

Audi R8 LMS GT2 – wyścigowe, ale konsumenckie cudo

Audi R8 LMS GT2 - wyścigowe, ale konsumenckie cudo
Audi R8 LMS GT2 - wyścigowe, ale konsumenckie cudo

Kolejna fenomenalna nowość z imprezy Goodwood Festival of Speed 2019 pochodzi od Audi, które zaprezentowało wyścigowy samochód R8 LMS GT2.

Czytaj też: Ford GT Mk II jest po prostu świetną (drogą) zabawką

R8 LMS GT2 zostało oparte na modelu R8 Spyder i tak – pod maską przyjęła potężną V10. Ta zapewnia moc rzędu 640 koni mechanicznych, co przy momencie obrotowym rzędu 550 Nm oraz aerodynamice rodem z kosmosu zapewnia tak wielkie możliwości na torze, że nawet trudno sobie je wyobrazić. Zwłaszcza kiedy rzucimy okiem na te wielkie przednie rozdzielacze, ogromne dyfuzory na tyle i równie okazałe skrzydło, które o odpowiedni docisk zadba z nawiązką.

Chociaż R8 LMS GT2 nie weźmie udziału w żadnej serii wyścigów, to zainteresowany nim nabywca i tak poczuje się, jak profesjonalny kierowca. Zwłaszcza w wypełnionej włóknem węglowym kabinie, ozdobionej siatkami awaryjnymi, pełnymi pasami bezpieczeństwa oraz zdejmowalnej kierownicy. Co tu dużo mówić, nic dziwnego, że tym cackiem nie można wjechać na publiczne drogi.

Audi spodziewa się jednak, że w przyszłym roku klasa wyścigów otworzy się na ten samochód za cenę około 1,43 milionów złotych.

Czytaj też: Oto Odyssey 21 elektryczny SUV od Formuła E do serii wyścigów Extreme E

Źródło: New Atlas