WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Czy Audi RS Q8 ma szansę w walce z podkręconym Audi R8?

Czy Audi RS Q8 ma szansę w walce z podkręconym Audi R8?

Najpotężniejszy i tym samym najszybszy SUV Audi stoczył pojedynek z jednym z ostatnich modeli sportowych samochodów wolnossących tego samego producenta. Jaki będzie wynik?

Na torze spotkało się Audi R8 obecnej generacji w specyfikacji przed liftingiem i RS Q8, aby dowiedzieć się, który z nich jest szybszy w teście na ćwierć mili, czyli 402 metrów. Chociaż R8 występuje tutaj w podstawowej wersji, został dostrojony tak, aby ze swojego 5.2-litrowego silnika FSI wyciągać 600 koni mechanicznych.

RS Q8 z kolei nie doczekał się tuningu, ale jego 4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem zapewnia identyczną moc rzędu 600 KM. Chociaż dodatek turbosprężarek pomaga temu SUVowi w uzyskaniu większego momentu obrotowego, to jego ciężar jakoś to wyrównuje, jak również silnik pod maską, a nie między osiami.

Chociaż Mat Watson z Carwow jest dość utalentowany, jeśli chodzi o wyścigi dragster, to było to pierwsze doświadczenie dla właściciela zaciemnionego R8. Nic dziwnego, że jego reakcja poza linią w pierwszym wyścigu drag nie była idealna, co pozwoliło RS Q8 objąć prowadzenie i nigdy go nie odpuścić, mimo że wyczynowe coupe nadrabiało zaległości pod koniec.

Czytaj też: Bentley rozpoczyna składanie nowych modeli Blower z 1929 roku

Jaki jednak będzie wynik tego pojedynku między istnym Dawidem i Goliatem? Sprawdźcie to wyżej!

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News