Reklama
aplikuj.pl

Bentley rozpoczyna składanie nowych modeli Blower z 1929 roku

Bentley Blower powstały w czasach, w których nas jeszcze tutaj nie było, a teraz Bentley zaczął produkcję ich replik w ramach wyjątkowego aktu.

Bentley już wcześniej ogłosił, że wyprodukuje 12 egzemplarzy modeli Blower 1929 w ramach Blower Continuation Series w ramach pierwszej w historii rekonstrukcji przedwojennego samochodu wyścigowego. 12 egzemplarzy nie wzięło się znikąd. To liczba wyścigów, w których wzięły udział oryginalne Blowery, które w nowym wydaniu będą praktycznie identyczne „prócz niewielkich aktualizacji pod względem bezpieczeństwa”.

Wiemy już, że nowe Bentley Blower zachowają tłoczoną stalową ramę, zawieszenie na resorach piórowych, mechaniczne hamulce bębnowe o średnicy 400 mm, a także czterocylindrowy silnik o pojemności 4,5-litra z doładowaniem, który wytwarza całe 240 koni mechanicznych (via New Atlas).

Proces ich produkcji, która właśnie ruszyła, poprzedziło rozłożenie oryginalnego Blowera na czynniki pierwsze (tego o podwoziu HB 3403), aby zeskanować i skatalogować każdą z części.

Inżynierowie Bentleya użyją następnie form i przyrządów, które były dostępne w okresie, kiedy powstawał oryginał, aby stworzyć 12 zestawów części opartych na tym modelu, które zostaną następnie zmontowane w kompletne samochody. Pierwszy prototyp zobaczymy już tej jesieni.

Czytaj też: Plotki o nowej generacji Nissana GT-R przeczą poprzednim

Oryginalny Bentley, który jest nadal regularnie używany podczas wydarzeń wystawowych, zostanie po małej operacji przywrócony.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News