WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Audi RS6-R Avant w wykonaniu ABT robi wrażenie

Audi RS6-R Avant w wykonaniu ABT robi wrażenie

Chociaż Audi RS 6 Avant nie ma nic przeciwko zabraniu całej rodziny w długą trasę, to kombi może być marzeniem każdego faceta za sprawą osiągów, których zwykle nie utożsamia się z tego typu nadwoziem.

W fabrycznym wydaniu Audi postawiło w modelu na 2021 rok na podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4 litrów i z dodatkiem łagodnej hybrydy. Ten generuje moc całych 591 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 800 Nm. W skrócie – tereny supersamochodów z możliwością przetransportowania nawet pięciu osób.

Jednak dla tych, którym takie osiągi, to za mało, firma ABT Sportline stworzyła swoją własną wizję na to Audi, tworząc model RS6-R. W nim nie zabrakło przeróbek nadwozia, aby nadać całości groźniejszego charakteru, ale tradycyjnie tuning najlepiej wypada pod maską.

Tam ciągle ten sam 4-litrowy silnik V8 generuje już 730 koni i 920 Nm momentu obrotowego, co sprawia, że RS6-R dobija do setki w 3,2 sekundy, a jego maksymalna prędkość sięga 320 km/h (via Motor1).

Czytaj też: Nie zgadniecie ile liczy sobie Maserati za flagę Włoch na nadwoziu

ABT ma w planach produkcje zaledwie 125 egzemplarzy RS6-R, a sam zestaw ulepszeń kosztuje całe 69900 euro. Nieźle, kiedy za sam samochód trzeba zapłacić przynajmniej 205900.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News