WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Audi S8 kontra Bentley Flying Spur na prostej

Audi S8 kontra Bentley Flying Spur na prostej

Audi S8 oraz Bentley Flying Spur dzielą ze sobą ten sam koncern (Volkswagena) i skupienie projektantów nie na osiągach, a luksusie. Pierwszy powstaje w Niemczech, a drugi w Wielkiej Brytanii, ale oba mają pod maską wiele do powiedzenia.

Audi S8 jest napędzane 4-litrowym V8 z bliźniaczym turbodoładowaniem, którego dodatkowo wspomaga 48-woltowy sytem łagodnej hybrydy. Dzięki takiej konfiguracji S8 może cieszyć się mocą do 563 KM i momentem obrotowym na poziomie maksymalnie 800 Nm, co trafia cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej przekładni hydrokinetycznej.

Tam gdzie S8 waży 2230 kilogramów, Flying Spur musi radzić sobie z dodatkowymi 207 kilogramami. Ma jednak pod maską bestię w postaci 6-litrowego silnika W12 o mocy 626 KM i 900 Nm momentu obrotowego. Również w grę wchodzi napęd na cztery koła, ale za pośrednictwem dwusprzęgłowej, automatycznej, 9-biegowej skrzyni.

Czytaj też: Oto elektryczny RM20e Hyundaia, który wyrwie Was z butów

Macie porównanie „na papierze”, więc obstawiajcie zwycięzce i wyłońcie go po krótkim seansie. Czy w ogóle jeden z tych samochodów będzie wyróżniał się swoimi osiągami?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News