Reklama
aplikuj.pl

Audi S8 kontra Bentley Flying Spur na prostej

Audi S8 oraz Bentley Flying Spur dzielą ze sobą ten sam koncern (Volkswagena) i skupienie projektantów nie na osiągach, a luksusie. Pierwszy powstaje w Niemczech, a drugi w Wielkiej Brytanii, ale oba mają pod maską wiele do powiedzenia.

Audi S8 jest napędzane 4-litrowym V8 z bliźniaczym turbodoładowaniem, którego dodatkowo wspomaga 48-woltowy sytem łagodnej hybrydy. Dzięki takiej konfiguracji S8 może cieszyć się mocą do 563 KM i momentem obrotowym na poziomie maksymalnie 800 Nm, co trafia cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej przekładni hydrokinetycznej.

Tam gdzie S8 waży 2230 kilogramów, Flying Spur musi radzić sobie z dodatkowymi 207 kilogramami. Ma jednak pod maską bestię w postaci 6-litrowego silnika W12 o mocy 626 KM i 900 Nm momentu obrotowego. Również w grę wchodzi napęd na cztery koła, ale za pośrednictwem dwusprzęgłowej, automatycznej, 9-biegowej skrzyni.

Czytaj też: Oto elektryczny RM20e Hyundaia, który wyrwie Was z butów

Macie porównanie „na papierze”, więc obstawiajcie zwycięzce i wyłońcie go po krótkim seansie. Czy w ogóle jeden z tych samochodów będzie wyróżniał się swoimi osiągami?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News