Reklama

Plany na autonomiczną drogę przyszłości

Stan Michigan chce zbudować autonomiczną drogę przyszłości i ma już kilka asów w rękawie, gdyby samo to ogłoszenie było niewystarczająco interesujące.

Aby projekt z teorii wszedł w praktykę, stan w USA będzie współpracował z firmą o nazwie Cavnue, a teraz uwaga, bo robi się zawile. Firmą macierzystą Cavnue jest Sidewalk Infrastructure Partners (SIP), która sama w sobie jest pochodną Sidewalk Labs powołanego przez Google konglomeratu Alphabet. Prosto? Prosto.

Dzięki partnerstwu firma sprawdzi, czy w ogóle zbudowanie 64-kilometrowego odcinka drogi łączącego centrum Detroit z Ann Arbor z szeregiem odnóg do najważniejszych lokalnych miejsc docelowych, takich jak University of Michigan, lotnisko Detroit Metropolitan Airport i Michigan Central Station (via Engadget).

W pierwszej fazie projektu Cavnue przetestuje potencjalne technologie i projekty dróg. Będzie też współpracować z innymi firmami, a w tym z Fordem, GM, BMW, Toyotą i Waymo w celu opracowania standardów do wykorzystania w przyszłych autonomicznych drogach w całym kraju.

Czytaj też: Hyundai Kona N zalicza ostatnie testy przed debiutem

Według stanu celem projektu jest zaprojektowanie czegoś, co będzie przyszłościowe. Nam pozostaje mieć nadzieje, że to, co początkowo będzie jezdnią dla autobusów autonomicznych, kiedyś umożliwi podróż również pojazdom towarowym i osobowym.

Cavnue spodziewa się, że początkowa faza projektu zajmie około 24 miesięcy. Ważną kwestią jest tutaj to, że realizacja projektu nie rozpocznie się, dopóki ten pierwszy etap nie zostanie zakończony z sukcesem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News