Autor Dead Space i Call of Duty stworzy nową grę w uniwersum PUBG

Autor Dead Space i Call of Duty stworzy nową grę w uniwersum PUBG

Glen Schofield stworzy nową grę w uniwersum PUBG. Czego się po niej spodziewać?

Glen Schofield ma ogromne doświadczenie w branży gier. W Sledgehammer Games pracował nad Call of Duty, a wcześniej jako jedna z wielu osób z Visceral Games stworzył Dead Space. Niedawno można było usłyszeć o jego odejściu z Sledgehammer i wielu zastanawiało się, co teraz planuje. Ale tego co zamierzał Schofield nikt nie mógł się domyślić.

Czytaj też: Kontynuacja God of War narysowana przez fana

Okazuje się bowiem, że PUBG Corporation, które odpowiada za battle royale PlayerUnknown’s Battlegrounds postanowiło rozszerzyć uniwersum swojej gry. W tym celu zdecydowano o rozpoczęciu poszukiwań studia zlokalizowanego gdzieś w USA, Europie lub Azji. Ostatecznie poszukiwania zakończyły się zatrudnieniem Glena i zrobieniem z niego CEO nowej firmy.

Schofield ma teraz za zadanie poprowadzić studio Striking Distance. Pierwszym zadaniem CEO będzie jednak znalezienie pracowników. PUBG Corporation się nie patyczkuje i od razu kazało zatrudnić profesjonalistów, którzy zjedli zęby na niejednej grze AAA. Możemy się zatem spodziewać, że za jakiś czas o grach Striking Distane będzie głośno.

Czym ma być nowa gra? Mówi się, że będzie ona produkcją fabularną. Kampania single player w świecie PlayerUnknown’s Battlegrounds? Aktualnie tego kompletnie nie widzę (znaczy się – widzę kanciaste animacje i tragiczną grafikę na konsolach). Doświadczenie Schofielda pozwala jednak wierzyć, że otrzymamy coś dobrego!

Czytaj też: Razer zrywa współpracę z influencerką, która stwierdziła, że „faceci to śmiecie”

Źródło: wccftech.com