Reklama
aplikuj.pl

Autostrada dla dronów. Rząd Wielkiej Brytanii opisuje Skyway

Drony na służbie Royal Mail, Royal Mail,

Jeśli wierzyć obecnym informacjom, wyjątkowa autostrada dla dronów Skyway ma zacząć działać w ciągu dwóch lat. Będzie to odcinek przestrzeni powietrznej o długości 265 km w Anglii, który z miejsca ma stać się najdłuższym na świecie dedykowanym korytarzem dla dronów.

W Wielkiej Brytanii powstanie Skyway, czyli autostrada dla dronów

Co ciekawe, to rząd Wielkiej Brytanii zatwierdził plany tej inicjatywy firmy Altitude Angel w ramach szerszego nacisku na lotnictwo nowej generacji. Jako dronowa super autostrada, Skyway połączy miasta i miasteczka, a początkowo będzie wykorzystywana do badania infrastruktury, takiej jak drogi i porty. Droga ta będzie koncentrowała się na mieście Reading i będzie łączyła się z innymi miastami w okolicy, a w tym Oxfordem, Cambridge i Milton Keynes.

Czytaj też: Masz kryptowaluty i NFT? W Rosji możesz sobie nimi teraz co najwyżej udekorować pulpit

Projekt Skyway o wartości 12 milionów funtów jest następstwem innych wydarzeń związanych z dronami, które miały miejsce w Wielkiej Brytanii w ostatnich miesiącach. W skrócie? To państwo zaczęło dostrzegać w nich ogromny potencjał i słusznie idzie w stronę wykorzystywania ich na masową skalę. Według oświadczenia brytyjskiego rządu, autostrada Skyway będzie początkowo wykorzystywana do umożliwienia dronom „szybkiego i efektywnego badania infrastruktury.”