WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Avengers: Endgame celuje w kolejny rekord

Wygląda na to, że Avengers: Endgame zamierza kontynuować bicie rekordów jeśli chodzi o wyniki w box office. Epopeja superbohaterów Marvela celuje w nowy rekord – największe zarobki w drugim weekendzie od premiery.

Film Avengers: Endgame przeszedł już do historii zarabiając przeszło miliard dolarów w pierwszy weekend otwarcia. Wygląda jednak na to, że do swoich licznych już rekordów ma zamiar dodać kolejny – najbardziej dochodowy drugi weekend. Aktualnie Endgame zarobiło już przeszło 1,4 mld dolarów wyprzedzając Czarną Panterę i Avengers: Czas Ultrona. Tym samym stał się 8. najbardziej dochodową produkcją i to w kilka dni.

Czytaj też: Najnowszy plakat filmu John Wick 3 gromadzi najlepszych zabójców świata

Rekordowy drugi weekend należy na razie do filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, które osiągnęło 149 milionów w Ameryce Północnej. Po oszałamiających 357 milionach dolarów w zeszły weekend ciężko stwierdzić, jak dalej będą wyglądać zarobki. Jednak analitycy są optymistycznie nastawieni do tej wizji. Endame pobiło już tak wiele rekordów, że nikogo nie zdziwiłby kolejny. Zwłaszcza, że wiele osób dopiero pod koniec tego tygodnia będzie miało szansę sobaczyć Avengersów. Do tej pory bilety na seanse były wyprzedawane w rekordowym tempie, więc sporo osób jeszcze w kinie nie była.

Choć nie wiadomo czy Avengers: Endgame przebije wynik Przebudzenia Mocy, to raczej pewne, że wyprzedzi Infinity War (114 mln Dolarów), Czarną Panterę (111 mln dolarów) czy też Jurassic World (106 mln dolarów). Żeby dowiedzieć się jaki będzie wynik w box office musimy poczekać do przyszłego tygodnia, ale spodziewamy się, że i ten rekord będzie należał do Endgame.

Czytaj też: Recenzja filmu Avengers: Endgame – bez spoilerów

Źródło: variety.com