WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Avengers: Endgame zdetronizował Avatara!

Avengers: Endgame zdetronizował Avatara!

Po dziesięciu latach królowania wśród najlepiej zarabiających filmów wszech czasów przyszedł czas na zmianę. Stało się, Avengers: Endgame zdetronizował Avatara!

Czytaj też: Zobaczcie pierwszy teaser serialu Wiedźmin!

To była tylko kwestia czasu, o czym wiedzieli wszyscy fani MCU i nie tylko. Analitycy jeszcze długo przez premierą spekulowali, że tak się stanie, w końcu szaleństwo wokół tej produkcji było ogromne. Endgame bardzo szybko pięło przeganiało konkurentów, a 2 miliardy w box office zgromadziło w zaledwie 11 dni. Dla porównania Avatarowi zajęło to aż 47 dni.

Avengers: Endgame zdetronizowało Avatara!
Aktualnie wynik Avengers Endgame w światowej kasie wynosi 2,790 mld dolarów, a Avatara 2,789 mld dolarów.

To niewielka, ale bardzo znacząca różnica. W znacznym stopniu do wygranej przyczyniło się ponowne wypuszczenie Endgame do kin, bo fani bardzo chcieli zobaczyć dodatkowy materiał, choć stanowił on niewielki ułamek produkcji.

Kevin Feige ogłosił zwycięstwo Avengers: Endgame podczas panelu na San Diego Comic-Con 2019. Oprócz podziękowań dla zespołu Marvela i Disneya pozdrowił również Jamesa Camerona, którego hit tak długo zajmował pierwsze miejsce. Alan Hornj, jedna z najważniejszych osób w Disneyu, wydał oświadczenie w tej sprawie.

Ogromne gratulacje dla drużyn Marvel Studios i Walt Disney Studios, i dziękuję fanom z całego świata, którzy podnieśli Avengers: Endgame na te historyczne wyżyny. Oczywiście, nawet z upływem dekady wpływ Avatara Jamesa Camerona pozostaje tak potężny, jak nigdy dotąd. Zadziwiające osiągnięcia obu tych filmów są trwałym dowodem na to, że kino nadal jest w stanie zebrać ludzi podczas przezywania wspólnych doświadczeń. Utalentowani filmowcy, którzy stoją za tymi światami nadal maja wiele do zaoferowania. Nie możemy doczekać się przyszłości Marvel Cinematic Universe i Pandory.

Należy nadmienić, że po przejęciu przez Disneya Foxa również Avatar należy do imperium Disneya. Oznacza to, że jest obecnie domem dla siedmiu z dziesięciu najbardziej dochodowych filmów wszech czasów.

Czytaj też: „To będzie jak kolejna rozgrywka w Wiedźmina 3”, czyli Cavill o swojej roli w serialu Wiedźmin

Źródło: variety.com