Tesla w Polsce, a Volkswagen w USA. Niemieckiej firmie chyba nie odpowiada to, że Tesla rozwija się na USA bez większej konkurencji, dlatego też postanowiła rozwinąć tam swoją działalność, przeznaczając prawie miliard dolarów na rozbudowanie istniejącej już fabryki.

VW potwierdził tym samym ostatnie doniesienia, według których firma przygotowuje się do walki na rynku EV, tnąc koszty w innych segmentach. Plan ten poszedł już ewidentnie w ruch, ponieważ zakład produkcyjny Chattanooga w USA przeżyje w następnych kilkunastu miesiącach ogromną modernizację, której koszt przewidziano na 800 milionów dolarów. Wszystko po to, aby rozpocząć produkcję elektrycznych samochodów nowej generacji od 2022 roku. Jednym z pierwszych ma być poniższy SUV I.D. CROZZ 2022:

To cacko ma być kompaktowym SUVem, który zaoferuje konkurencyjną przestrzeń wewnętrzną dla tradycyjnych SUVów średniej klasy. Wprawdzie w Stanach Zjednoczonych wjedzie na rynek dopiero w 2022 roku, ale europejczycy będą mogli się nim cieszyć już w 2020 roku. Plany Volkswagena obejmują sprzedanie 150000 samochodów elektrycznych do końca roku 2020 i milion do 2022 roku.

Czytaj też: Tesla wchodzi powoli na polski rynek

Źródło: Wccftech

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej