WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Azeroth z Warcrafta zawitało do Skyrima we wskrzeszonej modyfikacji

Całe szczęście, że Azeroth zawitało ponownie do Skyrima, ponieważ takie połączenie jest zdecydowanie jednym z najambitniejszych celów, jaki obrali moderzy powiązani z tworem Bethesdy od 2012 roku w ramach Azeroth in Skyrim – Unofficial Warcraft Expansion.

Historia tej modyfikacji jest jednak dłuższa, niż może się nam wydawać. Swoje pierwsze kroczki postawiła już bowiem sześć lat temu, ale odpowiedzialna wtedy za nią para moderów (Hellscreamy i Celsiuz) po prostu go porzuciła. Wskrzesił go jednak Fled1, który ponownie rozpoczął pracę nad tym dziełem, wypuszczając już nawet wersję 0.2, która wprowadza do gry ogromną ilość przedmiotów i lokacji z pierwowzoru oraz garść zmian typowo „mechanicznych” i optymalizacyjnych.

Przed moderem jest jeszcze długa droga, aby dopiąć pierwotnego założenia, czyli przeniesienia świata Azeroth do The Elder Scrolls V: Skyrim. Oczywiście z uwzględnieniem zadań, których fabuła miała bazować na historii wykreowanej przez Blizzarda. Pracy jest więc co niemiara, ale do tej pory modem zainteresowało się 26533 graczy, z czego tylko 392 z nich zdecydowało się na pobranie plików. Do nich możecie oczywiście dołączyć, udając się tutaj.

Czytaj też: Wiedźmin Geralt dostanie serię zadań w Monster Hunter: World

Źródło: Nexus Mods