Lenovo zgłasza się do odpowiedzi
Na dźwięk słowa laptop wiele osób od razu myśli – Lenovo. To nie tylko niezawodny sprzęt biznesowy z serii ThinkPad, ale również zawsze gotowa do działania seria Yoga i Ideapad. Urządzenia kompaktowe, genialnie wykonane i oferujące wiele ciekawych rozwiązań.
Lenovo Yoga S740 – sprzęt premium za rozsądne pieniądze
Yoga S740 to przedstawiciel odświeżonej serii Yoga. Firma Lenovo postanowiła zrobić z niej serię premium, ale przystępną cenowo. O tym, że obcujemy ze sprzętem z wyższej półki świadczy jego wykonanie. Metalowa obudowa ma 14,9 mm grubości i waży zaledwie 1,4 kg. Taki laptop zmieści się do każdego plecaka.
Do dyspozycji mamy 14-calowy ekran o rozdzielczości FullHD lub nawet 4K otoczony cienkimi ramkami. Sercem laptopa są procesory Intel Core i7. 10 generacji, a do tego mamy do 16 GB pamięci RAM oraz dyski SSD o pojemności do 1 TB oraz opcjonalną grafikę GeForce MX250. Nie zabraknie też portów – 1x USB-C z Thunderbolt 3 oraz 2x USB 3.1 typu A. Niezawodną łączność bezprzewodową zapewnia szybkie Wi-Fi 6. Miłym dodatkiem jest kamera na podczerwień, która pozwala na bezpieczne logowanie do systemu z wykorzystaniem mechanizmu Windows Hello oraz głośniki z Dolby Atmos. Dzięki którym zawsze usłyszymy nauczyciela podczas zdalnej lekcji.
Lenovo IdeaPad Flex 5 – to jest genialny sprzęt do nauki
Dosłownie kilka dni temu mieliśmy okazję pierwszy raz zobaczyć z bliska Flexa 5 i firma Lenovo dosłownie pokazała nam jak wygląda nauka z tym laptopem. Dzięki możliwości obrócenia ekranu o 360 stopni możemy w prosty sposób przerobić go na tablicę do pisania i w ten sposób rozwiązywać np. zadania z matematyki, które następnie mogą być zamienione na pismo drukowane i/lub wysłane od razu do nauczyciela.
Jeśli chodzi o kwestie techniczne to Lenovo Flex 5 oferuje 14-calowy dotykowy ekran o przekątnej 14-cali i rozdzielczości FullHD, procesor AMD Ryzen 7 4700U, do 16 GB pamięci RAM i dyski SSD do 1 TB w wersji M.2 oraz do 512 GB w wersji QLC. Całość zamknięta jest w kompaktowej obudowie o masie od 1,6 kg, a na pojedynczym ładowaniu laptop może pracować do 13 godzin.
Lenovo ThinkBook 14 – dla miłośników prostoty
Są laptopy wymyśle, momentami wręcz fikuśne, które mają swoich zwolenników. Ale są też osoby, które szukają sprzętu prostego i eleganckiego. Takiego jak ThinkBook 14. Zamknięty w metalowej obudowie laptop o grubości 17,9mm oraz masie 1,5 kg.
Ale pod maską też jest ciekawie. W najmocniejszym wariancie laptop oferuje procesor Intel Core i7 10. generacji, do 24 GB pamięci RAM, opcjonalną kartę graficzną AMD Radeon 625 oraz bogaty wybór dysków. Od HDD o pojemności do 2 TB, przez SSD o pojemności do 1 TB, a opcjonalnie szybką pamięć Intel Optane lub niemal dowolną kombinację wszystkich wymienionych. Dużo jest też portów – dwa duże porty USB 3.1, jeden port USB 2.0, dwa porty USB-C (jeden Display Port), HDMI, LAN oraz uniwersalny czytnik kart pamięci. Miłym dodatkiem jest też opcjonalny czytnik linii papilarnych oraz przydatna fizyczna zasłona kamery. ThinkPad 14 na pojedynczym ładowaniu, w zależności od wariantu, działa do 9 lub do 12 godzin.
Laptop do domu – Lenovo V15
Sporo mamy sprzętu przenośnego, więc pora na sprzęt raczej stacjonarny, ale z opcją przenoszenia. A do tego w bardzo niewygórowanej cenie. Czyli 15-calowy laptop Lenovo V15. A dokładnie z ekranem o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości HD lub FullHD. W obu przypadkach z powłoką antyodblaskową.
Niewygórowana cena wcale nie oznacza słabej specyfikacji. Bo Lenovo V15 ma do zaoferowania procesory Intela, maksymalnie Core i7 8. generacji, do 16 GB pamięci RAM (DDR4), dysk SSD o pojemności do 512 GB lub HDD o pojemności do 2 TB (albo oba naraz) oraz opcjonalną grafikę Nvidia GeForce MX110 z 2 GB pamięci VRAM. Do dyspozycji mamy dwa porty USB 3.0, jeden USB 2.0, HDMI oraz czytnik kart pamięci. Jak na 15-calową konstrukcją laptop nie jest ciężki i jego masa zaczyna się od 2,1 kg.
Lenovo IdeaCentre A540 – stacjonarnie w kompaktowej formie
Komputer stacjonarny kojarzy nam się zazwyczaj ze sporej wielkości pudłem. A teraz popatrzcie na Lenovo IdeaCentre A540 – duży, maksymalnie 27-calowy z nieco większą podstawką, w której mieszczą się wszystkie podzespoły komputera.
Ekran można, a nawet wręcz wypada, używać nie tylko jako narzędzie do wyświetlania obrazu. Panel o rozdzielczości QHD jest dotykowy i można go wykorzystać do rysowania, pisania, projektowania, rozwiązywania zadań… Ogranicza nas tylko kreatywność.
W skromniej wyglądającej obudowie znajdziemy procesor Intela, maksymalnie i7-8700T 8. generacji, do 16 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności do 2 TB oraz opcjonalnie SSD o pojemności do 512 GB. Mamy tu również wbudowane trzy głośniki – dwa wysokotonowe oraz subwoofer, kamerę HD oraz dodatkową kamerę na podczerwień, wbudowany model Wi-Fi, łączność Bluetooth i bogaty zestaw portów. Wisienką na torcie jest ładowarka indukcyjna wbudowana w obudowę. Wystarczy położyć na niej smartfon i… ładuje się.