Reklama
aplikuj.pl

Battle.net nie zniknie, ale się rozwija

battle.net

Blizzard przedstawił nową wersję swojego klienta Battle.net. Tym razem gracze zobaczą nową główną stronę klienta. Gdzie się ona znajduje?

Nowa strona główna Battle.net

Blizzard tworzy nową głowną stronę Battle.net i zachęca graczy do jej testowania i wyrażania opinii.

Wiele się dzieje na Battle.net i we wszystkich grach na naszej platformie, a śledzenie nowości, zwiastunów, promocji i aktualizacji dotyczących poszczególnych gier, jeśli nie gracie w nie regularnie, może się okazać nie lada wyzwaniem. Nowa strona główna zbiera najważniejsze wiadomości i ogłoszenia, które są dogodnie dostępne w jednym miejscu.

Celem Blizzarda jest zwiększenie wygody graczy, ułatwienie dostępu do istotnych treści i sprawienie, że nigdy nie przegapicie promocji lub ważnych wieści. Firma dodaje, że jest bardzo podekscytowana nową funkcją klienta na PC.

Czytaj też: Elden Ring przerobione na MMORPG dzięki dwóm modom

Jak uzyskać dostęp do strony głównej Battle.net? W aplikacji Battle.net należy wejść w Ustawienia i przełączyć się na wersję beta aplikacji. Będzie to wymagało ponownego uruchomienia aplikacji. Po restarcie zobaczymy zakładkę nazwaną w oryginale „home”. Pod nią pojawi się sekcja ostatnio grane. Sekcja ta zawierać będzie maksymalnie trzy przyciski umożliwiające natychmiastowe uruchomienie ostatnio granych gier jednym kliknięciem.

Czy strona główna może być aż taką rewolucją, którą gracze muszą testować? Zastawiam się, czy Blizzard nie przesadza, ale być może twórcy będą tutaj chcieli spróbować czegoś nowego, czego jeszcze nie widzieliśmy np. w Steamie.