Reklama
aplikuj.pl

Battlefield 2042 już w wersji 3.0, ale czy coś przyciągnie graczy?

battlefield 2042

Electronic Arts udostępniło graczom już trzecią wersję Battlefield 2042. Pytanie tylko, czy gracze będą chcieli dalej bawić się w tej odsłonie?

Co nowego w Battlefield 2042 3.0?

Najbardziej widocznymi zmianami w Battlefield 2042 to oczywiście nowa mapa oraz specjalista.

NOWA MAPA: SZPICA

„Szpica” to najnowsza mapa skupiająca się na WWZ, umieszczona w skalistych formacjach szwedzkiej dziczy, gdzie znajdują się zakłady Nordvik, zdolne do produkcji zaawansowanych technologicznie broni i komponentów do obsługi sprzętu pogodowego.

Wewnątrz budynków produkcyjnych można się spodziewać szaleńczej konfrontacji w zwarciu, gdy walczy się o odzyskanie kontroli nad Sześcianami. Na zewnątrz pamiętajcie o tym, by mieć ze sobą ładunki wybuchowe, gdyż przyjdzie się zmierzyć z bliska z pojazdami przemierzającymi ten gęsty, skalisty krajobraz.

Czytaj też: Nadchodzi orzeźwienie w Fallout 76

NOWY SPECJALISTA: RASHEED ZAIN

Wytrwałość i wzbudzanie poczucia grozy – to dwie cechy, które definiują egipskiego eksperta od bezpieczeństwa, Rasheeda Zaina.

Umiejętności zdobyte podczas szkoleń wojskowych i w siłach specjalnych sprawiły, że Zain stał się biegły w użyciu granatnika XM370A, dzięki któremu może wykurzać wrogów znajdujących się za osłoną i z łatwością ich likwidować, gdy próbują się ukryć.

To jednak nie wszystko, co Zain ma do zaoferowania – dzięki niezmiennemu poczuciu obowiązku i niestrudzonej, stoickiej postawie, Zain jest w stanie odzyskać zdrowie na polu walki znacznie szybciej niż inni. Sprawia to, że staje się on idealnym kandydatem na dowódcę na linii frontu.

XM370A to granatnik, który pozwala Zainowi wykurzać wrogów zza osłon i ponad osłonami, uniemożliwiając przeciwnikom dostęp do danego obszaru. Jeśli macie przed sobą ukrytych za osłoną wrogów, którzy sprawiają wam kłopoty, XM370A jest idealnym sprzętem do poradzenia sobie z tą sytuacją.

Wytrwałość pozwala Zainowi rozpocząć odzyskiwanie zdrowia natychmiast po zlikwidowaniu wroga. Efekt ten przestaje działać, kiedy Zainowi nadal są zadawane obrażenia.

Czy ktoś jeszcze zagra w Battlefield 2042?

Jeśli jeszcze nie graliście w Battlefield 2042 lub ostatni raz próbowaliście gry na premierę, to macie teraz wygodny sposób na powrót do zabawy. Tytuł zadebiutował w ramach abonamentu Xbox Game Pass i EA Play, więc za względnie małe pieniądze można sprawdzić tę produkcję.

Czytaj też: Elden Ring z pierwszym tytułem gry roku! God of War spóźniony

Opinie fanów o grze są coraz lepsze, a nawet pojawiły się sytuacje, w których gracze są źli, że o grze dalej źle się mówi w sytuacji, gdy DICE dokonało już „tylu poprawek”. Sam pobrałem grę ponownie i… produkcja dalej wydaje mi się być przeciętna. Mapy wciąż nie ekscytują, a interfejs gry to droga przez mękę. Mam wrażenie, że Battlefield 2042 stoi w rozkroku pomiędzy byciem battle royale a klasycznym BFem i wypada to fatalnie dla tej marki.