Reklama
aplikuj.pl

Gracze Battlefield 2042 chcą wiedzieć co dalej z grą

battlefield 2042

DICE ponownie kompleksowo opisało, jakie ma plany wobec tej produkcji w 2023 roku. Tym razem usłyszeliśmy o zmianach, które nadciągną wraz z premierą czwartego sezonu gry.

Zmiany w czwartym sezonie Battlefield 2042

Kompletna lista zmian w Battlefield 2042 jeszcze nie jest dostępna, ale DICE pokrótce już teraz opisuje najważniejsze zmiany w grze. Czego się spodziewać w czwartym sezonie produkcji?

Czytaj też: Harmonogram wyprzedaży Steam w rękach graczy

Kompletna pula specjalistów

DICE nie może się doczekać, aż wypróbujecie Camilę Blasco – najnowszą specjalistkę, która dołączy do puli po rozpoczęciu sezonu 4. Jej zdolność do poruszania się niezauważalnie dla technologii wykrywającej ruch, wraz z urządzeniem infiltracyjnym X6 tworzącym martwe strefy komunikacyjne, powinny zapewnić ekscytującą rozgrywkę w roli zwiadowcy.

Po dołączeniu Blasco mamy teraz do dyspozycji łącznie 14 specjalistów, którzy zapewniają zróżnicowaną rozgrywkę w ramach 4 klas. Blasco jest ostatnią specjalistką – kolejnych w Battlefield 2042 nie będzie.

Gadżety i powrót systemu klas

Nowy granatnik SPH będzie gadżetem klasy szturmowca, czyli będzie dostępny dla Dozera, Mackaya, Sundance i Zaina. Daje to możliwość dalszego wzmacniania tożsamości klas poprzez projektowanie dla nich właściwych narzędzi.

Przebudowy map: „Wrakowisko”, „Klepsydra”

Teraz pozycja flagi na łodzi podwodnej na „Wrakowisku” ma większe znaczenie. Dodano też nowe osłony, które blokują pole widzenia. Zwłaszcza przy wyjściu z korytarzy do tego pomieszczenia. Pracowano także nad oświetleniem całej mapy, by poprawić widoczność.

Na „Klepsydrze” znajdzie się nowa droga pod autostradą. Ta zmiana będzie częścią ogólnego trendu zmniejszania odległości między celami. Poza tym poprawione zotaną osłony, widoczność i możliwości walki na całej mapie. I tak, jak w przypadku innych map, zaakcentowana zostanie również atmosfera zniszczenia wojną.

Sezon piąty w Battlefield 2042

Prace nad piątym sezonem gry trwają, a zespół jest bardzo podekscytowany nową mapą. Oto kolejne spojrzenie na koncepcję tego, nad czym pracuje DICE.

Czytaj też: Ubisoft naprawił grę sprzed ośmiu lat

Wkrótce postawicie stopę na zapomnianym polu bitwy, na którym dekady temu ścierały się armie, próbując zabezpieczyć ważny tor kolejowy, służący do transportu uzbrojenia.

Ponieważ region ponownie stał się areną konfliktu, jedna ze stron próbuje zająć tę trasę celem transportu sił pancernych na kluczowe pozycje. W ramach próby pokrzyżowania planów wroga druga strona przygotowuje się do zasadzki, która zabezpieczy niezbędną linię zaopatrzenia i przechyli szalę zwycięstwa na jej stronę.